Biskota me gjalp qe ju shkrijne ne goje

Keto lloj biskotash jane shume te mire dhe kur ju teprojne thjesht dhurojini se te gjitheve u pelqejne.

Per te pergatitur rreth 40 biskota ju duhet:

250 gr gjalpë lope i pakriposur, 2 filxhanë çaji (filxhanë me vëllim rreth 240 ml) miell gruri për çdo përdorim, sheqer pluhur (gjysmë filxhan çaji për brumin dhe 1 filxhan për të lyer biskotat nga jashtë). 140 gr bajame (rreth një filxhan çaji),Vanilje (1 paket vanilje me sheqer)

Si fillim gjalpin duhet ta kemi me temperature ambjenti dhe bajamet duhet ti kemi futur ne uje per 15 minuta qe te qeohen lehte. Te qeruar sic jane i pjekim pak sa te marrin ngjyre dhe i grijme si miell.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...