Midhje të Skuqura me Miell dhe Vezë – Shija e Veçantë e Detit

Midhjet janë nga ato ushqime që mund të kthehen shpejt në të preferuara nës ei gatuani në mënyrën e duhur.

Mund të keni dëgjuar apo provuar midhjet e famshme sauté me lëng e domate, por edhe këtë recetë nuk duhet ta humbisni.

Origjina e saj vjen nga Jugu i Italisë dhe është e mbushur me shije interesante e krokante.

Midhjet e skuqura me miell dhe vezë do të kthehen në recetën tuaj sekrete pasi janë të shpejta e të lehta.

Mësoni mëposhtë mënyrë e saktë të përgatitjes së tyre sipas këshillave të AgroWeb.
Përbërësit

500 gr midhje
50 gr miell
1 vezë
Kripë
Piper i zi
Vaj ulliri

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete AgroWeb ju këshillon të lani dhe pastroni mirë midhjet.

Më pas vendosini të ziejnë në një tigan ose tenxhere të thellë të mbuluara me kapak.

Në këtë mënyrë ato do të hapen dhe ju mund të largoni lehtësisht guackën.

Nëse keni midhje të qëruara, mund të vazhdoni menjëherë nga këtu.

Tulin e midhjeve që përfituar vendoseni në një enë e ndërsa në dy të tjera vendosni vezën e rrahur me pak kripë, piper të zi dhe në tjetrën miellin.

Ndërkohë vendosni në zjarr një tigan me vaj ulliri për të vazhduar më pas me skuqjen.

Merrni midhjet dhe kalojini një nga një tek mielli e më pas tek veza.

Në fund vendosini të skuqen në vaj derisa të marrin ngjyrë të artë.

Këtë process bëjeni me të gjithë midhjet që keni qeruar dhe më pas vendosini ato të kullojnë në një letër kuzhine.

Sipas dëshirës spërkatini sërish me piper të zi dhe konsumojini të ngrohta./AgroWeb.org

Hashashi në ballkonin e Encës/ Muharrem Ahmeti rrëfen të vërtetën ….

Artisti i madh i muzikës orient Muharrem Ahmeti ishte i ftuar special në D-Night në sezonin e tretë. Një ndër këngëtarët më të preferuar të...

A shihni një person të tretë në këtë foto?

Një iluzion optik viral që fsheh fytyrën rrëqethëse të një gruaje është shfaqur në rrjetin social X, dhe njerëzit po përpiqen ta gjejnë atë. Iluzioni...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...