Edi Rama habit të rinjtë: Martohuni shpejt si unë, çifteve të reja do u japim shtëpi falas

Kryeministri Edi Rama diten e sotme në Kongresin e PS foli mes të tjerash foli edhe për të rinjtë.

 

‘Ky katër vjeçar është edhe koha e duhur për të hedhur themelet për një proces të ri

 

përkujdesjeje shoqërore, duke kthyer tani modelin e rindë rtimt në model të ndërtimit në masë të shtëpive sociale.

 

Të shtëpive për ata që nuk kanë mundësi qofshin më të va rfër apo të rinj që martohen, e me të

 

drejtë duan të bëjnë atë që kam bërë unë që kur isha i vogël se ju e dini jam martuar i vogël, nuk duan të jetojnë me vjehrrin e vjehrren, duan shtëpi më vetë’.-shprehet kryeministri.

 

Edi Rama për të rinjtë: “Martohuni shpejt si unë. Cifteve te reja do u japim shtepi fa las”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...