“Na hidhërove or mik”, COVID-19 i merr parakohe jetën artistit të njohur shqiptar, Elton Deda reagon i pikëlluar (FOTO)

709

COVID-19 i mori sot jetën një tjetër artisti të madh dhe profesori të shquar shqiptar, kornistit Andrea Canaj.

Miqë, kolegë, studentë dhe të afërm kanë shprehur ngushëllimet e sinqerta për këtë humbje të parakohshme të Canajt.

Këngëtari Elton Deda shkruan përmes një postimi në rrjeter sociale se e ka hidhëruar kjo humbje e parakohshme e artistit të madh.

“Te qofte dheu i lehte Andrea Canaj. Na hidherove or mik.”, shkruan Elton Deda.

Lexo edhe:   Ermal Mamaqi u gjobit nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, “ndëshkohet” me punë në komunitet, aktori merr vendimin e papritur