Rama lë nam në Farkë, vë në pozitë të vështirë kryefamiljarin me aftësi të kufizuar

“Hajt futu me këmbën e djathtë!”

Kështu i është drejtuar kryeministri Edi Rama një kryefamiljari, i cili ishte në karrocë me rrota, i pamundur të ecë mbi këmbët e tij.

“Hajt futu me këmbën e djathtë!”- i thotë Rama të sëmurit me aftësitë kufizuara, të cilin merr dhe e shtyn vetë, duke shtuar “… apo s’ke besim tek shoferi, patentë nuk kam, por timon kam…”.

Edhe sot Rama ka vijuar vizitat tek familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.
Rama, i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj kanë vizituar një familje në Farkë, të cilët janë strehuar në një banesë të re.

/albeu.com/

TE TJERA