Rrëfehet “doktori”: Ja si roja i Portokallisë për pak më shkatërroi jetën

368

Aktori i spektaklit të njohur ‘Portokalli’ Erdit Asllanaj ka qënë i ftuar së fundmi në emisionin ‘Lart poshtë’ ku ka folur për jetën e tij private si dhe atë artistike. Aktori është shprehur se nuk ka qënë e lehtë marrja pjesë në këtë spektakël pas nuk i tregonin asnjëherë datën e saktë të audicioneve.

PUBLICITET

 

“Kur shkoja për të pyetur se kur nisnin audicionet e “Portokallisë”, më dilte gjithmonë një roje atje. Unë e pyeta kur fillonin, ai më tha kthehu pas 2 muajsh. Shkoj përsëri unë pas 2 javësh, prapë i njëjti roje.

 

‘O prapë ti, ik se ke ardhur shpejt, janë pas 2 muajsh’.
E një ditë vete unë, ishte ditë me shi, dhe më doli prapë roja. Prapë më tha kthehu pas 2 javësh. Unë eca, i shkava pak me lezet e kalova. Rastis aty me asistent regjisorin. E pyes e më thotë hajde se tani janë audicionet. Unë i thashë që isha i papërgatitur, por që thoni ju aty filloi rrugëtimi im në “Portokalli”, u shpreh Erditi, duke theksuar se puntata e tij e parë ka qenë ‘b.ombastike’.

PUBLICITET