Mesazhi i fortë i priftit: Tan Shqipnia asht ba vetëm Tiranë, ne të tjerët jena njerëz të kategorisë së dytë.

Ne të varfnit jena si miza për ta…

Prifti Katolik Famullitari i Velipojës, Dom Marian Gega, ka mbajtur nje fjalim të fortë, ndërsa i jepej lamtumira në kishë, 10- vjeçares Noemi Preka,

e cila nuk arriti dot t’i mbijetonte dot aksidentit tragjik, në të cilin ndërruan jetë edhe babai, motra dhe vëllai i saj.

Nga aksidenti tragjik mbijetoi vetëm nëna e fëmijëve, të cilës nuk guxon njeri t’i thotë të vërtetën e humbjes së fëmijëve dhe burrit të saj.

“Si nuk u hoq një patente per rrip apo alkool në zonën tonë?

Tan Shqipnia asht ba vetem Tirane.

Ne te tjeret jena njerez te kategorise dyte…

Ju jeni te pergjegjeshem per jeten, vendosni rripin e sigurimit, merrni kurajon, thoni prinderve ‘ecni ngadale’.

Vec vdekja mberrihet shpejt, asgje tjeter.

Largohuni prej fuoristradave drejtohen prej të pasunve, e ne te varfnit jena si miza per ta”, tha i revoltuar Dom Marian Gega, ndërsa mbahej ceremonia mortore për 10-vjeçaren Noemi Preka.

Dhunoi ne menyre kafsherore femijën e mitur, ja cfare i beri policia nenes 22-vjeçare

Më 16 maj, JOQ, publikoi një video ku shihej se si një grua, dhunonte në mënyrë makabre, me shkelma e shuplakë një fëmijë të...

Shkrumbohet gjatë natës banesa dy katëshe në Malësinë e Madhe

Një banesë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e djeshme në fshatin Grabon në Bashkinë e Malësisë së Madhe. Mësohet se shtëpia është në pronësi të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...