Policia e Shkodrës gjen 21- vjeçaren e larguar nga shtëpia, deklaron se ka ikur me dëshirën e saj

1153

Policia e Shkodrës ka njoftuar gjetjen e një vajze 21- vjeçare që ishte larguar nga banesa. Në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se “Në vijim të komunikatës datë 07.02.2018,

- PUBLICITET -

që bënë fjalë për largimin nga banesa të shtetases S.S, më datë 16.02.2018, u gjet dhe iu dorëzua familjarëve, e cila deklaron se është larguar me dëshirën e saj. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër.”.

Ka qënë babai i vajzës, nje shtetas 47- vjeçar nga Shkodra, i cili me 7 shkurt denoncoi largimin e vajzës 21- vjeçare nga shtëpia, ndërsa policia nisi menjeherë punën për gjetjen e vajzës.

Në njoftimin e policisë me datë 7 shkurt 2018 thuhet “Më datë 07.02.2018, shtetasi S.S vjeç 47,

banues në Shkodër, kallëzon se i është larguar nga banesa vajza, shtetësia S.S vjeç 21. Punohet për gjetjen e saj .

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër.”

Lexo edhe:   PS thirrje medias: Mos mbyllni dritaret për Gërdecin, nuk është pasqyruar vendimi i gjykatës së Floridës për Shkëlzen Berishën