KORONAVIRUS

SHQIPËRI
201,045
Raste të konfirmuara me Covid19
Updated on 04/12/2021 1:11 am
spot_img

SOT

AKTUALITET

KULTURE

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja shqiptare shumë e dashur për publikun (EMRI+FOTO)

Kinematografia shqiptare në zi! Këtë të premte është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur Edi Luarasi.   Edi Luarasi lindi në Tiranë në...

Edona Bilali takon vajzen shkodrane qe pikturon “muralet” fantastike ne qytetin e Shkodres

Edona Bilali me ane te nje postimi ne rrjetet sociale ka pasqyruar nje nga takimet e saja te zhvilluara sefundmi me nje vajze shkodrane...

KRONIKE

POLITIKE

HISTORI

TURIZEM

Kelmend, kah mrekullia e Malsisë së Madhe thërret me kushtrim

Nga Albert Vataj Një bukuri që vetëm natyra mund ta dëshmojë autorësinë dhe shpirti ta stolis me fjalë të ëndshme dhe dehëse. E thellë si...

(Video) Malësi e Madhe, Reçi fshati turistik i Shqipërisë Rurale

Malësi e Madhe, është emri i rajonit më verior të Shqipërisë, një zonë e vendosur në veri të Shkodrës.   Një vend i egër, i largët...

Turistët sollën 167 milionë euro më pak në 6 mujorin e parë, shqiptarët kursyen rreth 300 mln euro

Ndonëse turizmi u gjallërua në gjysmën e parë të këtij viti, sërish ai mbetet nën nivelet e parakrizës. Sipas statistikave të bilancit të pagesave të...

Brenda Syrit të Kaltër/ Kamera zbulon sekrete në thellësi të perlës shqiptare

Syri i Kaltër është ndër destnacionet më të vizituara, pasi është një nga mrekullitë e natyrës shqiptare në jug të vendit, që lë të...

“Toka e shqiponjave” /Mediat italiane ‘jehonë’ bregdetit shqiptar: Zbuloni vendet më të bukura

Media italiane ‘Il Corriere’ në një artikull kushtuar bregdetit shqiptar , e cilëson Shqipërinë si ‘Tokën e shqiponjave”. Ajo liston 16 vende me pamje nga...

PUBLICITET

spot_img

KURIOZITETE