DËBORA, POLIA: BORËPASTRUESET TË VIJNË NË THETH

Paralamëjmerimi i dhene nga sinoptikanet per reshje debore ne te gjithe vendin mbi lartesine 400 m ka vene ne levizje edhe drejtuesit e autoritetit rrugore ne Shkoder. Autorieteti rrugore ne...

QYTETARËT POZITIV NDAJ VENDIMIT, DUHEJ BËRË MË PARË

Që nga data 1 janar 2019 çdo pikë bastesh apo kazino kanë ulur qepenat dhe nuk do ta zhvillojnë më këtë aktivitet. Kjo erdhi si një vendim në mënyrë të...

Genc Barkiçi, njeriu i madh i peshëngritjes shkodrane dhe asaj shqiptare

Ai vetë nuk është në gjendje të bëjë një bilanc të sukseseve të tij. Madje sa herë që të rrish me të, ai do të kujtojë diçka që nuk e...

Bonusi i bebeve? Rama harroi t’u thoshte se nisën jetën me 3100 Euro borxh

Çdo fëmijë që lind në Shqipëri e nis jeten me 3100 Euro borxh. Kështu shkruan revista “Monitor” referuar PPP që ka dhënë qeveria dhe që kanë për tu shlyer...

Fillojnë rreshjet e dëborës, ja si do të jetë moti sot

Sipas MeteoAlb, masat ajrore me origjinë polare do të kushtëzojnë në territorin shqiptar alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura. Më të dukshme ato do të jenë në pjesën e dytë...

“FESTIMET, ASNJË RAST SHQETËSUES NË URGJENCË”

Në urgjencën e spitalit rajonal Shkodër në natën e ndërrimit të viteve nuk është paraqitur asnjë rast i djegies nga fishekzjarret , lëndime nga kapsollat apo raste të aksidenteve...

SHKODËR, VITI 2019 NIS ME DJALË

Ka ardhur në jëtë bebja e parë për vitin 2019 në Shkodër. Foshnja e porsalindur është i gjinisë mashkull, i peshës 3 kg e 750 gr dhe ai gëzon...

VITI 2019 PA LLOTO DHE KAZINO, MBYLLEN NË TË GJITHË SHQIPËRINË

Projektligji i miratuar në Parlament parashikonte që bastet sportive dhe kazinotë funksiononin deri në 31 dhjetor 2018. Jo vetëm lloto dhe kazionotë, por edhe garat me qenë dhe çdo lloj...

“FAMILJA E MADHE” USHQIME PËR FAMILJET NË NEVOJË

Shoqata “Familja e Madhe” vijon me aktivitetet e tij, duke u ardhur në ndihmë shumë personave. Pak oorë para ndërrimit të viteve kjo shoqatë ka përzgjedhur të dhurojë ndihma ushqimore...

Te fundit

Gruaja kërkoi divorcin se nuk bëheshin dot me fëmijë, burri bën gjestin përlotes

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ditën e sotme, është trajtuar historia e Nuredinit dhe Malvina Likës, të cilët kanë 5 vite të martuar...

Horoskopi ditor, e hene date 18 tetor 2021

Dashi Hëna hyn në shenjën tuaj të zodiakut, shfrytëzoni rastin për të bërë takime të reja. Në punë dëshironi të bëni diçka të re. Së...

(video) Gazetarja shqiptare ia thotë troç Elhaid Cufit: Ti nuk je poet/ Ja reagimi...

“Fan Club” është rikthyer këtë sezon në ekran për të komentuar live gjithçka ndodh në shtëpinë e “Big Brother Vip Albania”. Protagonistë janë vetë banorët...