Frikë në studion e emisionit të mëngjesit, zjarri shpërthen gjatë transmetimit live

Një situatë e vështirë ka ndodhur ditën e djeshme në një studio televizive në Greqi, ku gazetarët janë panikosur kur panë që zjarri shpërtheu gjatë transmetimit live.   Kjo ngjarje ka...

Vjen lajmi i keq nga Greqia, ja deri në cilën datë do të mbajë...

Greqia do të vijojë të mbajë mbyllur kufirin me Shqipërinë deri më datë 30 shtator. Ndërkohë nga Kapshtica do të lejohen sërish 300 persona në 24 orë duke respektuar të...

Ndahet nga jeta politikani dhe aktori i njohur shqiptar…

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga bashkëshortja e tij përmes një postimi në rrjetet sociale. Mikullovci ka luajtur në qindra role...

E trishte! Ndahet nga jeta aktori shqiptar, rolet e shumta dhe …

Ndahet nga jeta aktori i Kosoves, Adem Mikullovci. Ai lindi në vitin 1939 në Vushtrri, Kosovë dhe bën pjesë në plejadën e aktorëve të ish-Teatrit Popullor Krahinor i Kosovës(...

Një ditë para fillimit të shkollës, 700 fëmijë të infektuar nga COVID në Kosovë

Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të kenë mundësinë të rikthehen menjëherë nëpër bankat shkollore. Kjo pasi që në...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

Gazetari shqiptar Sulejman Gashi nuk jeton më. Ai është ndarë nga jeta në Amerikë, atje ku dhe jetonte prej vitesh. Lajmi i trishtë ka pikëlluar miqtë dhe familjarët e...

Është i prekur nga Còvid 19, djali i deputetit publikon foto brenda spítalit: Jeta...

Deputeti i LDK-së, Fetah Rudi, i cili është infèktuar me vírusin Còvid-19, tash e disa javë po e vazhdon trajtimin në QKUK. Edhe pse para disa ditëve atij iu...

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë firmoset në prani të Presidentit Trump: Liri dhe paqe!

Është nënshkruar marrëveshja në mes të Kosovës dhe Serbisë në praninë e presidentit amerikan, Donald Trump.     Kjo marrëveshje është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, një ditë pas nisjes së diskutimeve...

Të krimbur në para/ Kush janë deputetët shqiptarë që notojnë në luks dhe kanë...

Legjislatura e shtatë e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka në përbërje gjithsej 12 milionerë. Bazuar në regjistrat për deklarimin e pasurisë, të publikuar nga Agjencia Kundër Korrupsionit, pasuria...

Zbuloni kush janë 12 deputetët shqiptarë me pasuri nga 1-700 milion euro (Lista)

Legjislatura e shtatë e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka në përbërje gjithsej 12 milionerë. Bazuar në regjistrat për deklarimin e pasurisë, të publikuar nga Agjencia Kundër Korrupsionit, pasuria...

Te fundit

Njihuni me Denata Ndrecën, poeten shkodrane në Firence!

Nga Enkeleda Bodini Historitë e suksesit të shqiptarëve jashtë vendit, nuk kanë të sosur. Janë shqiptarë që gjithmonë me punën e tyre kanë ngritur lartë...

Kryemadhi: Unë dhe Iliri shkruanim letra, tani dashuri me mesazhe

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pasditen e sotme ishte në Fier, ku zhvilloi një takim me disa të rinj në kuadër të fushatës për...

Në temperatura nën 20 gradë, Putini zhytet në ujin e akullt për të nderuar...

Lideri rus Vladimir Putin ka lënë mënjanë pallton e tij të ngrohtë dhe në temperatura -20 gradë Celsius është zhytur në ujin e aktullt...