Kryemadhi bën një GAFË në Sauk, ngatërron Ramën me Metën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka ngatërruar presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, teksa ishte në një takim me banorët e Saukut në njësinë nr 2 në Tiranë. Teksa...

Goditje e fortë për Monika Kryemadhin! Një tjetër figurë e njohur politike braktis LSI-në...

Ish-drejtori i portit të Durrësit dhe ish-drejtori i Aviacionit Civil, Aleksandër Lipivani ka vendosur t’i bashkohet Edi Ramës. Pas shumë rrjedhjesh në LSI-në e Tiranës dhe në qytete të tjera,...

Kryemadhi prezanton drejtuesin e LSI, ja kush është doktori që u shfaq në krah...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka prezantuar drejtuesin e LSI për njësinë 11 në Tiranë në prezencë edhe kryetarit të LSI për Tiranën Përparim Spahiu. “Sot ndihem pak si në...

“E keqja harrohet shpejt”, kryeministri Rama nxjerr pamjet dhe thumbon opozitën

Përmbytjet në vend kanë qenë mjaft shqetësuese për banorët, në veri dhe në jug të vendit. Kryeministri Rama ka publikuar pamjet nga Fieri të disa viteve më parë dhe situatën...

Nisin përçarjet mes opozitës, aleati i dërgon mesazhin e koduar Lulzim Bashës për zgjedhjet

Opozita duket se po përçahet nga dita në ditë dhe kreu i republikanëve, Fatmir Mediu bën përgjegjës për këtë kryeministrin Rama. Mediu akuzon kryeministrin shqiptar se ka bërë e po...

“LSI po bëhet lesh e li”, Romeo Kara shpërthen ndaj Monika Kryemadhit dhe nuk...

Pak orë pasi ish-deputeti i LSI Nasip Naço deklaroi largimin e tij nga kjo parti dhe bashkimin e tij me PS, Monika Kryemadhi reagoi përmes një postimi në rrjetet...

Rama mbledh ministrat! Braçe i përgjigjet Metës: Ne dalim në terren për punë, jo...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Komitetin Ndërministror të Emergjencave Civile sa i përket motit të keq që ka përfshire vendi.   Në emër të qeverisë ka raportuar zv.kryeministri Erjon Braçe...

Ironia e Ramës për Voltana Ademin: Bashkia e Shkodrës, si hudhër për të mos...

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer ironitë për kryebashkiaken Voltana Ademi, sa i përket situatës së përmbytjeve.   " Të vazhdojmë intensivisht këtu punë, secili e di detyrën e tij,...

Blendi Fevziu ngatërron emrin e partisë, shikoni reagimin e Myslym Murrizit dhe deklaratën e...

Mesa duket të gjithë bëjnë lapsuse dhe kjo është e pashmangshme qoftë një gazetar i sapo dalë nga bankat e shkollës dhe me pak eksperiencë qoftë për më të...

Gazetari zbulon çfarë ndodhi në takimin e Ramës në Greqi, ai arriti të sigurojë...

Në një intervistë për “Top Talk”, gazetari i njohur Artur Bibe zbuloi më në fund arsyen e vizitës së Ramës në Greqi. Gjatë drekës me homologun grek Kyriakos Mitsotakis, ai...

Te fundit

ZONAT E PERMBYTURA NE SHKODER, BANORET KERKOJNE DEMSHPERBLIM

Dajçi vijon të mbetet nje ndër zonat më të prekura nga përmbytja e ndodhur nje jave me pare , duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Administratori...

SHKODËR, 60 VITE SHKOLLA “PRENK JAKOVA”

Është përkujtuar 60-vjetori I krijimit të shkollës së mesme artistike “Prenk Jakova”. Festimi I këtij përvjetori ishte menduar të organizohej ndryshe, por për shkak...

Pse shtrihemi instinktivisht kur zgjohemi dhe pse është kaq e rëndësishme!

Alarmi na sinjalizon të ngrihemi në mëngjes, por nuk e zgjon trupin tonë. Ajo që na zgjon është shtrirja. Ndoshta nuk e dini për...