U akuzua se mori lekët e shqiptarëve për spitalin/ Reagon bamirësi: Po te ishte...

Bamirësi Ilir Hoxholli ka reaguar pas një morie komentesh që shkaktoi moderatori Denis Dyrnjaja i cili ak.uzonte Elvis Naçin për blerjen e një spitali që në fakt nuk është...

Policia shoqëron disa persona që nuk iu bindën urdhrit të qarkullimit

Dhjetëra persona janë shoqëruar në komisariat nga policia e Vlorës mbrëmjen e të kësaj të mërkure.Këta shtetas, kryesisht këmbësore, kanë shkelur orarin e detyruar të lëvizjes që në fakt...

Pas Suharekës, edhe ky qytet futet në garë për “rrethin më të bukur ne...

Qëllimi për të evituar një kryqëzim rrugës me rrezik në Suharekë, ka shtyrë pushtetin komunal që të mos zgjedhë mjete. Kështu, Komuna kishte ndërtuar një rrethrrotullim që dukej më komik...

E kishte paditur për përndjekje, e reja martohet me të akuzuarin në sallën e...

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Gjykatën e Tiranës, gjatë një seance gjyqësore, ku paditësja dhe i pandehuri, kanë shpallur martesën me njëri-tjetrin në sallën e gjyqit.   Të rinjtë,...

“Do pendohemi nëse hyjmë në Europë, do bëhet kafja 1 euro”

Teksa shumë njerëz në vendin tonë lobojnë për hyrjen e Shqipërisë në BE, e shumë qytetarë mezi po e presin këtë ditë, tejet euroskeptik është shprehur historiani Neritan Ceka....

Agjencia më e madhe sizmologjike i kërkon shqiptarëve të qetësohen

Agjensia më e madhe në botë për tërmetet ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi për të gjithë qytetarët. “Nuk parashikohen...

Tërmet i fuqishëm/ dëme të mëdha dhe 7 të plagosur

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para epiqendra ishte në Durrës, ka njoftuar ministria e Mbrojtjes. Mësohet se tërmeti ishte 5.6 ballë.   Tërmeti ka prekur të...

Ditë të zeza po vijnë për shqiptarët, nga 1 tetori “detektivët” në aksion, bëni...

Agjensitë që paguajnë mirëqenie sociale në Zvicër do të jenë në gjendje të punësojnë detektivë për të zbuluar mashtrimet nga 1 tetori 2019. Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016,...

Epidemia e gripit të derrit po bën kërdinë në Evropë, ja si paraqitet situata...

Sëm undja e gripit të derrit e cila u shfaq një vit më parë në Afrikë ka prekur një sërë shtetesh në botë. Para disa javësh qindra mijëra derra...

E cuditshme, rritet me 270 % hyrja e shtetasve të huaj për trajtimet e...

Numri i hyrjeve të shtetasve të huaj në Shqipëri në gjysmën e parë të vitit është rritur me 11.3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2018. Referuar...

Te fundit

Shtëpia “mollë sherri”, vajza fut nënën në burg dhe më pas e mbyll në...

Emisioni “Stop” mbrëmjen e sotme ka publikuar historinë e Krisanthi Kore nga Gjirokastra. Krisanthi Kore, 76 vjeçe, denoncon se si është burgosur dhe dërguar në...

E tmerrshme/ Prokurori mbyll të moshuarën në psikiatri pa raport mjekësor, spitali: Nuk ka...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Stop” është publikuar historia e Krisanthi Kores, e cila denoncon se është dhunuar nga policia, është futur në burg...

Çfarë…? “The Simpsons” parashikuan edhe satelitin shqiptar në hapësirë? Videoja bëhet virale

“The Simpsons” është një nga serialet më argëtues për të gjitha moshat, i njohur sa për batutat komike, aq edhe për parashikimet për ngjarje...