Rrezatimi i celularit armiku kryesor i kujtesës së adoleshentëve

Fusha elektromagnetike me frekuencë të lartë (RF-EMF) është një ndikues në shëndetin e njerëzve. Studimet më të fundit tregojnë se sa më afër telefonave celularë dhe pajisjeve të tjera elektronike...

Keni harruar fjalëkalimin në e-Albania? Ja si mund të vendosësh një të ri

Mbi 90% e kërkesave dhe shqetësimeve sa i takon platformës e-Albania lidhen me harrimin e fjalëkalimit apo përgjigjen e pyetjes së sigurisë. Dikur duhet t’i shkruaje helpdesk@e-albania.al për ndihmë në...

Po planifikoni pushimet?! Zbuloni aplikacionet që iu vijnë në ndihmë

Teknologjia nuk shkon kurrë me pushime! Ky është rezulati i një studimi të “Booking” i cili konsiderohet koloseu i prenotimeve “online”. Shumë prej gjërave që ne bëjmë në 24 orët...

Google Translate bën “parashikimin” e fundit të botës

Përdoruesit e Reddit kanë zbuluar një sjellje të çuditshme të Google Translator, i cili mund të arrijë të “parashikojë fundin e botës, nëse i kërkohet që të përkthejë tekste...

Nëse po bëheni gati të blini Iphone 12, mendohuni mirë! Çmimet janë goxha të...

Celularët iPhone 12 duket se do të jenë më të kushtueshëm se iPhone 11, tregon një raport i ri.   Pritej që çmimi i iPhone 12 të ishte më i ulët,...

Whatsapp ka një lajm të mirë…

Rrjeti social WhatsApp është vendosur të prezantojë një tipar të ri që nxit baterinë tuaj, dhe ju mundëson një pamje më të mirë natën, për të mos dëmtuar sytë. ...

Sulmet kibernetike, Gjermania formon një agjenci të re për sigurinë

Gjermania ka marra mas atë reja në forcimin e luftës për sigurinë Kibernetike. Këtë të enjte Gjermania ka njoftuar për krijimin e një agjencie të re që do të...

Disa shenja qe tregojne se telefoni juaj mund te jete infektuar nga ndonjë virus

Nëse smartphone juaj po funksionon pak ngadalë, atëherë mund të ketë rënë viktimë e hakerave, sipas ekspertëve në internet. Pastaj, performanca e dobët mund të tregojë rrugën tuaj drejt detajeve...

Çfarë po ndodh me Facebook?!

Facebook duket se është rrjeti social që kohët e fundit po përballet me ndryshime të mëdha. Së fundmi bëhet me dije se një e katërta e përdoruesve të rrjetit...

Studimi i fundit / Pse karikimi i telefonit natën dëmton baterinë?

Telefoni celular tashmë është kthyer në objektin e pandashëm dhe shumë të nevojshëm për secilin prej nesh. Duke qenë kaq i nevojshëm, është mirë të kemi një bateri plot...

Te fundit

Donte të kalonte në Greqi edhe pse ishte me Covid ja cfare i ndodh...

Sot eshte një shtetas shqiptar është proceduar penalisht dhe gjithashtu eshte gjobitur pasi ishte perpjekur të kalonte pikën kufitare të Kakavijës edhe pse kishte...

Cfarë…? Ardit Gjebrea në shtrat Jonida Maliqit

Sot në rubrikën “Tani mund të këndosh” tek E Diela Shqiptare ka qenë këngëtarja e njohur Jonida Maliqi. Një pjesë të intervistës Arditi dhe...

Nese keni keto shenja, duhet te ndaloni pirjen e qumeshtit menjehere, mos e leni...

Nga kockat e thyera deri tek lodhja, bulmeti mund të jetë arsyeja kryesore për disa nga problemet tuaja shëndetësore. Dhe mbase nuk e keni...