Shkenctarët e gjejnë një ngjyrë të re të kaltër

Fëmijët do të jenë në gjendje të ngjyrosin qiellin një hije të ndryshme për herë të parë në 200 vjet, pasi shkencëtarët krijuan një kaltër të re dhe Crayola...

Motorola tallet me Samsung sikurse kjo e fundit me Apple (Video)

Kur Apple më në fund filloi të dërgojë iPhone X në treg, Samsung lëshoi ​​një reklamë që pak a shumë bënte shaka me Apple se si, pas 10 vjetësh,...

Facebook nuk do të jetë më si më parë, Mark Zuckerberg tregon ndryshimet drastike...

Facebook i është nënshtruar ndryshimit më të madh në dizajn që prej se është krijuar 15 vite më parë. Në konferencën vjetore për zhvilluesit e F8, gjigandi i medias sociale...

“Po ju varet lëkura nga telefonat”/Mjekët përhapin alarmin e përhapjes së teknologjisë

Telefonat dhe rrjetet sociale janë bërë “fiksimi” jonë dhe nuk mund të rrimë dot një kohë të gjatë pa to dhe sipas mjekëve këto rreze na dëmtojnë sytë dhe...

Apple prezanton iPhone 11, karakteristikat dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për këtë...

Kompania amerikane Apple ka prezantuar sot nw Kaliforni modelin e ri të iPhone 11. Sipas zyrtarëve të kësaj kompanie, kamerat e këtij telefoni janë përmirësuar dukshëm si për nga...

Ruhuni nga telefoni, ja çfarë shkakton

Telefoni është një ndër objektet që kohët e fundit është kthyer në një mankth veçanërisht për moshat e reja. Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar...

Facebook zbulon 6 gjëra që do ju fshijnë profilin

Edhe pse vijon të flitet për skandalin e Facebook, platforma sociale ka zbuluar standardet, të cilat nëse shkelen do ju bllokojnë profilin. Në listën e gjërave përfshihet: 1. Postimi i cdo...

Samsung Galaxy S9 do të mbushet me 100% bateri për vetëm 12 minuta

Zbulimet e baterive ndodhin gjatë gjithë kohës, në laboratorë, por rrallë vijnë në pajisje – së paku deri tani. Samsung ka shfaqur një bateri të re ‘grafene’ që mund...

Facebook mund të paguajë deri në 7800 dollarë nëse llogaria juaj…

Të gjithë përdoruesit e rrjetit social Facebook, llogaria e të cilëve është hakuar, mund të marrin deri në 7800 dollarë në kompensim. Gazeta angleze “The Sun” shkruan se ekspertët ligjorë...

Duhet që të keni shumë kujdes, ja ç’duhet të dini nëse ju hapet kjo...

Nëse ndonjëherë ju ka kapur paniku se një aplikacion “fut hundët” në privatësinë tuaj përmes kamerës së iPhone tuaj, “Apple” ka menduar për një zgjidhje. Përditësimi i fundit i iPhone...

Te fundit

Me lejen e gruas së parë, martohet me dy të dashurat e reja: Burrat...

Një 35-vjeçar nga Këlni i Gjermanisë, i martuar dhe babai i dy fëmijëve po planifikon dasmën e radhës me dy të dashurat e tij...

U largua natën nga shtëpia, gjendet pas dy ditësh 2 vjeçari…

Pas dy ditësh i humbur në mes të pyllit është gjetur 2 vjeçari italian. Mediat vendase bëjnë me dije se i vogli Nicola Tanturli, 21-muajshe...

COVID-19/ Asnjë humbje jete dhe vetëm 1 rast i ri në 24 orët e...

Asnjë vdekje dhe vetëm një i infektuar. Ky është bilanci në Shqipëri me situatën ditore të koronavirusit. Mësohet se në 24 orët e fundit janë...