Vllaznia- Tërbuni, përmes fotosh…

Dita e sotme ka shënuar të parin prezantim të Vllaznisë përpara publikut të vet për vitin 2018. Ndonëse ndeshje miqësore ajo ndaj Tërbunit, është ndjekur nga një numër i konsiderueshëm...

Arben Mlloja, 13 titujt kampionë e bëjnë krenar për atë që i ka dhënë...

Në rradhët e kampionëve të mëdhenj të atletikës shkodrane, sigurisht që hyn edhe ai. Titujt kampion të fituar prej tij janë të shumtë. Ky është Arben Mlloja, kampioni i...

Gjoka: Publikimi i pagave, gabim i madh, veprim joqytetar!

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka është ndalur edhe tek publikimi në media i rrogave të sportistëve dhe stafit dhe është shprehur i indinjuar...

Çiklistët e Vllaznisë dominojnë edhe në Kampionatin Kombëtar

Çiklistet e Vllaznise kane dominuar edhe ne garat e Kampionatit Kombetar. Ne renditjen ekipore ata kane zene vendin e pare nderkohe ne renditjen individuale per kategorine junior ata jane...

Vllaznia me 10 futbollistë merr barazimin në Durrës ndaj Teutës

Vllaznia ndonese ka luajtur me 10 futbolliste per mbi 40 minuta, ka arritur te marre nje barazim me shume vlere ne Durres ndaj Teutes teksa ndeshja eshte mbyllur ne...

Jo vetëm shumën e majme monetare, ja çfarë përfiton Shqipëria pas triumfit përballë Bjellorusisë

Fitore mes drithërimash por që vlen shumë. Kombëtarja shqiptare mposht Bjellorusinë dhe merr kreun e Grupit.   Kuqezinjtë mposhtën 3-2 Bjellorusinë në një ndeshje me ritëm dhe me emocione. Ishte Sokol...

Presidentja e Vllaznisë, Voltana Ademi: Ka interes për të blerë aksionet e klubit

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës dhe njëkohësisht, presidentja e Vllaznisë, Voltana Ademi është e ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” në Top-Channel. Numri 1 i klubit shkodran deklaroi: “Në organizimin e...

KAMPIONATI SHQIPTAR“Tirona Fanatics” përgënjeshtron “mediat obeze”, ja çfarë rikonfirmon

Tifo-grupi më i madh dhe i organizuar i skuadrës bardheblu të kryeqytetit, “Tirona Fanatics”, kanë reaguar publikisht ndaj disa lajmeve të “mediave mbi peshë”, siç i cilësojnë ata, se...

Gjest i rrallë: Futbollistët e Vllaznisë luajnë futboll me fëmijët autikë

Ekipi i Vllaznisë i është bashkuar sot fushatës së sensibilizimit që ka nisur në gjithë vendin për fëmijët autikë. Nën moton “Autizmi flet, është koha për të dëgjuar”, futbollistët e...

Zbulohet plani, do të dërgojnë Ronaldon në PSG, për ta marrë Mbappen…

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të shkuar në Juventus vitin e kaluar, por presidenti i madrilenëve, Florentino Perez, është duke planifikuar t’ia ofrojë atë Paris Saint-Germainit. Presidenti...

Te fundit

E njihni këtë vogëlushe? Sot ajo është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare që na ka bërë më shumë krenarë me arritjet në skenën ndërkombëtare. Bëhet fjalë për yllin e muzikës Bebe...

“Çmendet” moti në Itali/ Shikoni se si breshëri ka shkatërruar me qindra makina (VIDEO)

Moti i keq ka goditur këtë të hënë dhe rajonin e Emilia Romagnas në Itali. Breshëri ka thyer xhamat e qindra makinave në pak minuta. Në...

Kreshnik Spahiu plas ‘bombën’ zbulon çfarë ndodhi në vizitën në SHBA të çiftit presidencial:...

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka dalë me një deklaratë të fortë në rrjetet sociale në lidhje me vizitën në SHBA...