Italisë nuk iu dha penallti, Olsi Rama bën reagimin epik: Duan Enea Jorgjin ata!

Olsi Rama nuk e harron penalltinë që Enea Jorgji i dha Vllaznisë ndaj Partizanit dhe shpesh bën paralelizma. E ka bërë sërish në rrjetet sociale, përmes një postimi në llogarinë...

Reja sërish bëhet viral, e hedhin dhe e rrëzojnë në stol

Sërish në tokë. Edoardo Reja rrëzohet edhe nga një lojtar i Çekisë, pasi kishte ndodhur edhe në sfidën e kaluar me Uellsin. Në atë duel ishte Manaj që u shty...

E turpshme, futbollisti kundërshtar detyron lojtarin kuqezi të hedhë përtokë trajnerin e Shqipërisë

Uellsi dhe Shqipëria zhvilluan sonte një ndeshje miqësore që nisi në orën 18:00, në stadiumin “Cardiff City”. Kjo ndeshje, u shërbeu futbollistëve të Uellsit si parapërgaditje para fillimit të...
Shkoder.Info

Ballkani zbarkon në Superiore, “josh” me pagën e majme Thomas Brdaric

Thomas Brdaric është pranë transferimit në IPKO Superligën e Kosovës. Trajneri gjermano-kroat, i cili drejtoi me sukses Vllazninë në sezonin që lamë pas, është zgjedhur trajneri i ri i Ballkanit...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në një ndeshje të Kupës së Shqipërisë, bëri që UEFA...

Kupa pas 13 vitesh, në Shkodër atmosferë elektrizuese

Fitorja e Vllaznisë dhe rikthimi i trofeut në Shkodër pas 13 vitesh ka sjellë ftesë më rrugën e kryeqendrës së veriut. Shkodranët kanë dalë në rrugë më makina duke festuar...

Një trofe pas 13 vitesh, Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë

Skënderbeu-Vllaznia 0-1 39′ Da Silva Skënderbeu: Rexhepi, Zguro, Sadriu, Vitija, Dumfur, Meksi, Zhan Viktor (82′ Douna), Taipi, Vangjeli (75′ Bajrami), Mara (65′ Pusi), Mensah. Trajner: M. Memelli Vllaznia: Zogoviç; Gurishta, Adili, Imami, Isaevski...

KUPA E VLLAZNISË/ SHKODRANËT MUNDIN SKËNDERBEUN NË FINALE DHE E MBYLLIN SEZONIN ME TROFE

Kupa është e Vllaznisë! Shkodra feston sot sepse skuadra e saj fitoi një trofe të rëndësishëm! Të merituar! Të duartrokitur nga e gjithë Shqipëria! Kuqeblutë e drejtuar nga Brdariç mundën...

Tifozi i veçantë, nga Shkodra me biçikletë për finalen në “Air Albania

Një finale kupe është shumë e rëndësishme për çdo skuadër dhe tifozët e saj por në Shkodër gjithmonë ka tifozë të veçantë dhe shumë pasionantë. Një i tillë është edhe...

Europiani i peshëngritjes/ Shqipëria, tre medalje në Moskë

Shqipëria e mbyll europianin e peshëgnritjes në Moskë me 3 medalje dhe një paraqitje shumë të mirë të Erkand Qerimajt. Trajneri i shkodranit dhe një prej specialistëve më në zë...

Te fundit

Klea Huta rrëfen prapskénat televizionit: Ju tregoj si ma morën emisionin…

Klea Huta është një nga moderatoret më të dashura të ekranit shqiptar dhe na ka vërtetuar se ajo mund të përballojë më së miri...

“GAME OVER”! Rama jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë ata që kanë…

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një njoftim të rëndësishëm mbi procesin e kolaudimit të mjeteve. Ai ka bërë apel që drejtuesit e mjeteve të kontrollojnë...

I thanë se ka gjoksin e vogël, Loredana nxjerr “provat” në shesh dhe iu...

Loredana është njëra ndër fytyrat e njohura shqiptare, e cila është mjaft aktive në rrjete sociale. Së fundi ajo ka bërë një postim mjaft interesant...