SHKODËR, E PASTREHA NË MES TË RRUGËS ME DY FËMIJËT

Suela Qerreti, një 38 vjeçare e divorcuar nga Shkodra që sot do të jetojë në mes të katër rrugëve. Suela bashkë me 2 djemtë e saj 7-vjeçarë, Seldjonin e...

Mbyllja e lojërave të fatit, efekt tek shoqëria, 68% e ‘lojtarëve’ fillojnë aktivitetin nga...

Vendimi i qeverisë për mbylljen e plotë të pikave të basteve do të ketë një impakt të menjëhershëm social. Këtë e dëshmojnë të dhënat e gjetura nga një anketim i...

Dy ish-miqtë përplasen live: Dalim jashtë. Vri temi, nuk e kam problem

Në seancën e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq”, përballë njëri-tjetrit janë dy miq të mirë të dikurshëm, por që sot përballen me një konflikt për çështje borxhi.   Enveri i ka...

‘Unë nuk mundem ma me pa shtetin tem kështu, prandaj po du me protestu’

Për nji za, për nji kumbanë, për nji çirrje! Nuk e di nëse diçka e mirë n’këtë venin tem ka zgjatë njitrajtshëm e vazhdueshëm mjaftë gjatë sa mos me vërejtë...

Elvisi sqaron të vërtetën e telefonatës që tr onditi Shqiptarinë! Ka një kërkesë për...

Elvisi sqaron te verteten e telefonates qe tronditi Shqiptarine! Ka nje kerkese per Shqiptaret!   Ishte LIVE ne emision “MISIONI PER THUMANEN” dhe nje nga thirrjet e shumta, i beri me...

Ka tre djemtë po i kanë probleme me shikimin, nëna shqiptare ta prek zemrën:...

Arshini, Albani dhe Amarildo janë tre vëllezër përkatësisht 12, 7 dhe 2 vjeç. Fëmijët që rrezikojnë shikimin/ Nëna kërkon ndihmë për 3 djemtë që ... Të dhënat gjenetike kanë përcaktuar që...

“Do i lutem Zotit për rrugët tuaja”, turisti zviceran zhgënjehet nga Shqipëria

Edhe pse jemi në shekullin XXI, viti 2018 dhe flitet vetëm zhvillim, Shqipëria ka një problem të madh, rrugët! Infrastruktura është blozë në shtetin edhe pse me gjasë jemi vendi...

Lekët e shqiptarëve ikin me pushime jashtë, plot 142 milionë euro

Plot 142 milionë euro, origjina e të cilëve është e papërcaktuar për arsye të ndryshme, kanë fluturuar jashtë Shqipërisë në tremujorin e parë të këtij viti. Në publikimin e bilancit...

Rama jep lajmin e shumëpritur për 15-vjeçaren shqiptare me sëmundjen e rrallë

15-vjeçarja nga Fushë-Kruja, Elona Kuburja, tashmë do të kurohet në një spital publik në Turqi, me shpenzime që do të paguhen të gjitha nga qeveria. Lajmin e ka dhënë...

ANA E MALIT, NXËNËSIT PO “BRAKTISIN” SHKOLLAT

Emigrimi dhe numri në rënie i lindjeve kanë bërë që gradualisht shkollat 9-vjeçare në njësinë Administrative Ana e Malit pothuajse të boshatisen. Për krijimin e kësaj ka ndikuar edhe numri...

Te fundit

Befason Viola Spiro, tregon emrin e futbollistit që do dilte në një darkë romantike:...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, kanë qenë të ftuara 4 moderatore sporti, mjaft të talentuara dhe që ia kanë fituar zemrën publikut. Bëhet fjalë...

Në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit? Cindy Marina pranon për herë të...

Një ndër katër moderatoret e sportit që kanë qenë të ftuara sot në emisionin “Rudina” ka qenë Cindy Marina e cila ka lënë SHBA...

Rritja e çmimit të bukës! E veshur firmato, Grida Duma sulmon Qeverinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka sulmuar mazhorancën socialiste për mosmbajtjen e premtimeve. Përmes një videoje në rrjetet sociale, Duma ka pasqyruar disa deklarata...