E proceduan për protestën, shpërthen deputeti: Të na rruesh shoku Edi!

0
Deputeti i opozitës, dhe njëherësh kryetar i PDK Nard Ndoka nuk është përmbajtur me fjalët ndaj Kryeministrit. Ai u procedua penalisht për protestën e...

Klement Tinaj, kandidati 28 vjeçar SHQIPTAR për Guvernator të Kalifornisë

0
Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat. Ai...

Kryemadhi: Rama të ikë, por nëse nuk e bën do e...

0
Monika Kryemadhi ripërsërit se tashmë protestën në dorë e ka marrë populli dhe se opozita do të jetë në krah të tij. Por, e pyetur...

Kryemadhi: Të heqim dorën e Ramës nga xhepi i shqiptarëve

0
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, i bëri thirrje qytetarëve për mosbindje civile për pagesën e taksave dhe tarifave. Pas përfundimit të mbledhjes...

Berisha paralajmërim Ramës e Xhafës: Mos guxoni të vazhdoni terrorin ndaj...

0
Protesta e ditës së sotme në lidhje me tarifën e Rrugës së Kombit ka vënë në lëvizje të gjithë politikën shqiptare, pasi u shoqërua me...

Taksa e Rrugës së Kombit, Rama – opozitës: Nuk mund të...

0
Kreu i qeverisë e ka vazhduar debatin në Kuvend me kreun e opozitës, Lulzim Bashën duke deklaruar se Basha po "këmbëngul në budallallëkun e...

Izmira Ulqinaku: Rama i ka shpallur luftë Veriut të vendit…

0
Deputetja demokrate e Qarkut të Shkodrës, Izmira Ulqinaku, tha në studion e Syri.net se pas përmbytjes që ka ndodhur në disa nga zonat e...

Balla zbulon skemën: Ja si Basha realizoi foton me Trump dhe...

0
Në mbledhjen e grupit parlamentar të PS është diskutuar për debatin e fundit në lidhje me lobimet që PD ka barë në SHBA kundërjt...

“Shqiperia eksporton droge dhe importin plehra”, Basha akuza të ashpra, zbulon...

0
Lulzim Basha denoncoi sot se heqja e 100 licencave per biznesin riciklues bëhet per llogari te inceneratoreve të Edi Rames dhe Erjon Veliaj. “I njëjti...

A ka frikë Sali Berisha? Ja çfarë deklaron ish-kryeministri

0
Ish-kryeministri Sali Berisha, të hënën, në Real Story në Vizion+, është shprehur në lidhje me frikën, me një fjalë nëse ai ka frikë. Berisha...