META NGA SHKODRA: LARG HAKMARRJES DHE KORRUPSIONIT

0
Presidenti Ilir Meta mori pjesë në festën e shenjtë të Zojës së Shkodrës dhe në meshën solemne të mbajtur në Kishën katolike të “Zojës...

VIDEO/ Rama show: Ngrini dorën kush mendon se janë rritur taksat?!

0
Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me banorë të Lushnjes në pallatin e Kulturës pasi këtë fundjavë qeveria është zhvendosur në qarkun...

Jozefina Topalli, rikthim në PD?!

0
Këshilli Kombëtar i PD ka miratuar propozimin që anëtarë të këtij këshilli të jenë krahas ish-presidentëve dhe ish-kryeministrëve edhe ish-kryetarëve të Kuvendit. Kjo i hap...

Kërcënimi ndaj Ramës/ Tahiri shfaqet i nervozuar në ‘Opinion’

0
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të enjten në darkë, gjatë një lidhje live për emisionin Opinion, është shprehur me tone të nxehta ndaj pyetjeve...

TAHIRI: AS MË MBRON E AS NUK DUA TË MË MBROJË...

0
Ndryshe nga sa pritej, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nuk foli në sallën e Kuvendit, ku u rikthye pas disa muajsh. Në përfundim të seancës,...

Rama mbron Tahirin edhe para Mogherinit: Këta s’kanë fakte

0
Edi Rama është vënë sërish në siklet dhe para përgjegjësisë ditën e sotme, teksa është pyetur në lidhje me Saimir Tahirin, teksa ka qenë...

Reagon PD: Ja pse Rama e anuloi vizitën në Shkodër, gazetarët...

0
Partia Demokratike ka deklaruar të shtunën se kryeministri Edi Rama e anuloi vizitën e planifikuar dhe të njoftuar në Shkodër, pasi u fsheh si...

Voltana Ademi: Shkodra e shpalli “non grata” Ramën!

0
Kryebashkiakja Voltana Ademi ka përshëndetur protestën e sotme që zhvilloi biznesi i vogël në Shkodër, kundër skemës së TVSH. Përmes një statusi në faqen e...

Edi Rama anuloi vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve? Kryeministria:...

0
Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, të shtunën paradite, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka anuluar vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve. Por kësaj...

PROTESTA NË SHKODËR, QYTETARËT-RAMËS: LARGOHU SA NUK ËSHTË VONË

0
Deputete dhe perfaqesues te Partise Demokratike, si dhe qytetare shkodrane po protestojne sot ne qender te qytetit verior kunder qeverise Rama. Protesta u paralajmerua qe...