BUSHATI: DORIS PACK NJË PENSIONISTE QË VIZITON SHKODRËN

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka quajtur një pensioniste që viziton Shkodrës eurodeputeten Doris Pack e cila pak ditë më parë në një takim me kryetaren e bashkisë...

Gafa e ministres/ Ja si jemi përballë ish-të dënuarve politikë …. Video

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë fjalimit të saj ditën e djeshme në sallën e kuvendit ka bërë një gafë teksa po fliste për ndryshimin e ligjit mbi dëmshpërblimin për...

Varfëria në vend, Rama: Po përpiqemi, por kaq është mundësia

Gjendja ekonomike e 33% e shqiptarëve sipas Bankës Botërore cilësohet e varfër, një shifër kjo që sipas kryeministrit Rama duhet të ishte shumë më e vogël, nëse do të...

Kur do të largohet Rama nga politika? Kryeministri e zbulon në “Open”

Përveç shumë çështjeve të tjera, në emisionin “Open”, Edi Rama foli edhe për kohën se kur ai do të largohet nga politika. Kryeministri ishte duke folur për Sali Berishën kur...

Kryebashkiakja Ademi: Në Policinë e Shkodrës ka persona të inkriminuar

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi akuzon Policinë e Shkodrës se në përbërje të saj ka persona të lidhur me krimin. Këtë deklaratë ajo e bëri në emisionin...

LLOGARIDHËNIA, RAMA: PS SHKODËR DËSHTOI

Në mbledhjen e fundit të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste është paraqitur një dokument mbi zhvillimin e llogaridhënies publike të qeverisë, për hapjen e partisë dhe përqendrimin e vëmendjes...

AHMETAJ: NGA 1 JANARI NUK DO TË KETË MË KAZINO NË QYTET

Nga data 1 janar e vitit 2019 nëpër qytete nuk do të ketë më kazino elektronike. Këtë gjë e ka bërë të ditur në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë, Ministri...

Opozita e Bashës ka vdekur me çadrën. Në Lezhë do u japim familjeve me...

Sezoni i ri Parlamentar ka filluar me shumë debate, përplase dhe përçarje. Mazhoranca dhe opozita kanë krijuar “dy parlamente”. Njëra shfaqet në qytete të ndryshme, e ndërsa tjetra në Kuvend. E...

Lubonja thirrje Bashës: Bojkoto Parlamentin dhe digj mandatet, vetëm kështu nuk bëhesh fasadë me...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24 është shprehur se opozita duhet të djegë mandatet për t’i dhënë një mesazh të mirë qeverisë, e cila...

Edi Rama shpall nismën: Drejtorët në Shqipëri do të nisin shkollën!

Drejtorët në Shqipëri do të nisin shkollën. Lajmin e ka dhënë ryeministri Edi Rama, nga Elbasani. “Këtë vit shkollor do të nisë shkolla e drejtorëve”, tha kreu i qeverisë,...

Te fundit

“Edi Ramës duhet t’i priten duart …” / Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike teksa edhe analizoi zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë...

Temperaturat “plasin” termometrin, po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” i cili goditi javën e shkuar edhe vendin tonë, tanimë po i lë vendin të nxehtit afrikan që...

Horoskopi ditor, e diele date 25 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Do të jeni shumë më të hapur për idetë e reja dhe mendimin ndryshe. Fundja mos harroninse vetëm...