Humbi këmbën nga përplasja me trenin, kush është 21 vjeçarja e aksidentuar

Është zbuluar identiteti i vajzës që u aksidentua pasditen e sotme në zonën hekurudhore të Rrashbullit në Durrës. Ajo quhet Nikita Rama dhe si pasojë e përplasjes nga treni i...

Një boksier shkodran nis të shkëlqejë në Francë. Merr fitoren e parë si profesionist

Pas 6 vitesh shkëputje nga boksi, ai rikthehet sërish në ring. Një rikthim në mënyrën më të mirë të mundshme, si triumfues. Në të parën ndeshje të tij në boksin...

KESHTU është fatura për taksën…thjesht sepse kalon në Rrugën e Kombit!

Sistemi për taksimin e automjeteve që kalojnë në Rrugën e Kombit, ka nisur të testohet gjatë ditës së sotme. Një nga personat që ka paguar këtë pasdite, tarifën është edhe...

Fotolajm/ Ndodh në kampionatin shqiptar, vijat e bardha janë vijëzuar me tallash

Ditën e djeshme u luajt në Burrel sfida e kategorisë së Parë, në grupin A, mes Burrelit dhe Tërbunit. Takimi ishte pa shumë raste dhe përfundoi me rrjeta të paprekura,...

Prishet kaldaja, familja shqiptare përfundon në spital në gjendje të rëndë

Tre pjesëtarë të një familje janë asfiksuar një ditë më parë në zonën e Torre del Moro në Itali, pas një problemi që patën me kaldajën e ngrohjes. Sipas mediave...

Shkodra dhe Vllaznia vazhdojnë traditën, kombëtarja “vishet” “kuqeblu”

Shkodra dhe Vllaznia kanë qenë ndër vite furnitorët e kombëtares shqiptare. Sidomos shumicë lojtarësh shkodranë ka pasur në moshat e Shqipërisë duke qenë se pikërisht se talentet e shumtë në...

Bizi ose mrekullia e futbollit shqiptar

Ti kisha borxh keto rradhe o i madhi Sabah Bizi. Vite me pare tek qe ne krye te Partizanit por edhe te Kombetares sone, te madhin e te paharruarin e...

Dhuna ndaj trajnerit, si dhuna ndaj mësuesit, të gjithë viktima!

Nga Ervin NIKOLLA Dhuna ndaj trajnerit, si dhuna ndaj mësuesit, ndaj rregullave, konkurrencës, edukimit dhe nxënies! Ernest Gjoka dhe Migen Memelli, të sulmuar fizikisht, të kërcënuar me armë, të fyer… Në...

Drane Jakja, nëna që sfidoi komunistët me kufomën e të birit

Si e zhvarrosi djalin 2-vjeçar për të mos e lënë në kampin e Tepelenës. Historia rrënqethëse e gruas që kaloi gjashtë regjime Drane Jakja, është një emër i panjohur për...

Nuk është Zvicra, por Shqipëria, aty ku natyra ka ‘ndaluar’ kohën

Shqipëria është kthyer kohët e fundit në një atraksion turistik për turistët e rajonit dhe më gjërë. Sezoni i verës e gjen Shqipërinë të mbushur me turistë të cilët shikojnë...

Te fundit

“Edi Ramës duhet t’i priten duart …” / Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike teksa edhe analizoi zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë...

Temperaturat “plasin” termometrin, po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” i cili goditi javën e shkuar edhe vendin tonë, tanimë po i lë vendin të nxehtit afrikan që...

Horoskopi ditor, e diele date 25 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Do të jeni shumë më të hapur për idetë e reja dhe mendimin ndryshe. Fundja mos harroninse vetëm...