Scutari, la Firenze dei Balcani

Il nord dell’Albania presenta scorci meravigliosi e dalla natura impareggiabile. Tra le città più importanti troviamo sicuramente Scutari, vera culla della cultura albanese, ben conosciuta per essere la Firenze...

Permbytjet ne Shkoder/ Qeveria i heq fonde Bujqesise, i kalon tek Mbrojtja

Në një mbledhje emergjente gjatë dytës së sotme, Këshilli i Ministrave vendosi një rishpërndarje fondesh në buxhetin e vitit 2018, ndërmjet ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe ministrisë së...

Video / Paradoksi në Shkodër, përmbytje dhe bllokim nga bora

Situate paradoksale ne Shkodër, nën Shkodra përballet me përmbytje masive, ndërsa mbi Shkodra mbulohet nga bora duke u bllokuar disa akse. Drejtori i emergjencave civile ne Prefekturen e Qarkut Shkoder Pllumb...

Ikën me azil në Gjermani, familja shqiptare ëndërron të kthehet edhe njëherë

Shqiptarët që emigrojnë dhe kërkojnë azil në Francë e Gjermani janë të shumtë, por historia e familjes Greva nuk përfundoi ashtu siç ata e kishin ëndërruar. Tre vite më parë...

5 € Shqipni-Kosovë? Kaloj 4 shtete amerikane me 1,75 $

Nga Ilir Seci A din kush me na thanë a ka tjetër rrugë në Shqipni ku paguhet taksë 5 € si kjo që po e vendosin në rrugën për në...

IGJEUM: Po bie rreziku i përmbytjeve në Shkodër, pritet rënia e prurjeve

Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, rezulton se në lumenjtë Drin, Buna dhe Liqenin e Shkodrës do të ketë rënie të prurjeve. Nivelet në pjesën e Ultësirës së Nënshkodrës do të...

Kryemadhi në Shkodër: Qeveria ti dalë për zot përmbytjeve, u hapën hidrocentralet

Nga Shkodra, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se hidrocentralet duhet t’i dalin për zot kësaj lloj përmbytjeve. Ajo është takuar me banorët e zonave të prekura nga përmbytjet,...

Publikohet foto e rradhë: prifti katolik i varur në varrezat e Rrmajit.

Jo vetëm Komunistët e Enver Hoxhës por edhe regjimi ka denuar klerikë me vdekje. Kleriku Dom Artur Jaku sot ka publikuar foton e rradhë me një shkrim prekës dhe përmujtimorë. In...

Një varrezë misterioze në Vuksanlekaj të Malësisë së Madhe kërkon hulumtim [foto]

FOTO-REPORTAZH Varrezat e fshatit Qye të Dolecit (në Vuksanlekaj) të Malësisë së Madhe, i kanë befasuar të gjithë ata që i kanë parë. Ato janë të periudhës para se Vuksan...

Situata dramatike në Shkodër, kërkohet lartësimi i argjinaturës në Dajç

Situata dramatike në territorin e Bashkisë së Shkodrës vazhdon edhe sot. Raportet deri në orën 9.00 të datës 26 mars 2018 tregojnë se sipërfaqja totale nën ujë ka arritur...

Te fundit

“Edi Ramës duhet t’i priten duart …” / Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike teksa edhe analizoi zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë...

Temperaturat “plasin” termometrin, po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” i cili goditi javën e shkuar edhe vendin tonë, tanimë po i lë vendin të nxehtit afrikan që...

Horoskopi ditor, e diele date 25 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Do të jeni shumë më të hapur për idetë e reja dhe mendimin ndryshe. Fundja mos harroninse vetëm...