Lumturi e garantuar, zbuloni sekretin

Lumturia është e gjithkërkuar nga të gjithë. Shpesh në një marrëdhënie për arsye të ndryshme është e vështirë që të gjesh një rrugë të përbashkët lumturie. Dëshira është sekreti i...

Kjo rutinë e mëngjesit do t’ju bëjë milioner

Jeta në ditët e sotme ka një ritëm shumë të shpejtë. Mund të duket e pamundur të realizoni ëndrrat tuaja. Nëse keni një punë me orar të plotë dhe fëmijë,...

10 orët më të mira të momentit (Foto)

Në Zvicër ka “shpërthyer” konkurrenca mes dy ekspozitave më të mëdha të orëve. Salon International de Haute Horologerie (SIHH) e Gjenevës dhe Baselworld e Bazelit kanë ekspozuar “perlat” e reja...

Truri i femrave më rezistent se ai i meshkujve

Truri femëror reziston më mirë se ai i meshkujve. Kështu lufta mes gjinive në hapësirë duket se anon gjithnjë e më tepër në ngjyrën rozë. Sipas kërkimeve më të fundit,...

Po s’më bëre mik, ajri nuk më thithet, uji nuk më pihet, buka nuk...

Nga Edison Ypi Po s’më bëre mik, ajri nuk më thithet, uji nuk më pihet, buka nuk më hahet, gjumi nuk më flihet, ëndrra s’më fanepset, djersët nuk më dalin,...

Gruaja, 100 kg më shumë se burri (FOTO)

Një grua që peshon 100 kg më shumë sesa burri i saj thotë se pikërisht pesha e tyre e bën marrëdhënien perfekte. Emma dhe Stuart Grundy, nga Mançesteri i Anglisë,...

Shenjat e horoskopit dhe veset e tyre më të këqija

Askush nuk është i përkryer, çdo shenjë e horoskopit ka veset e saj. Fatmirësisht Astrologjia na jep këshilla të vlefshme për largimin e këtyre veseve dhe zakoneve të këqija Dashi Dashi ka...

Këto gjëra nuk duhen thënë kurrë një vajze që nuk është…

Nëse akoma nuk e keni shkëmbyer puthjen e parë, ju duket vetja sikur jemi të vetmit në këtë botë që nuk e kemi bërë një veprim të tillë. Po që...

Sekretet që hunda tregon për ju!

Hunda është një ndër treguesit kryesorë në lidhje me shëndetin tuaj. Nuhatja ajo që zbulon gjithçka duke dërguar sinjale për një sëmundje ose problem tjetër shëndetësor të mundshëm. Sipas...

Sekretet që hunda tregon për ju!

Hunda është një ndër treguesit kryesorë në lidhje me shëndetin tuaj. Nuhatja ajo që zbulon gjithçka duke dërguar sinjale për një sëmundje ose problem tjetër shëndetësor të mundshëm. Sipas...

Te fundit

“Sa miliardë euro ke? Nga 1–10?”, nuk përmbahet Rama

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme ishte pjesë e emisionit humoristik ‘Klanifornia’. Aktori Albano Bogdo, në rolin e Gilbert Fevziut, e pyeti Ramën për...

Një superlajm nga lufta me koronavirusin në Shqipëri

Një lajm fantastik vjen nga lufta me koronavirusin në Shqipëri. Është mbyllur spitali Covid-3 në Tiranë. Shkak është bërë ulja e numrit të pacientëve në...

Nuk do ta besoni! Lulzim Basha përveçse politikan edhe “DJ”…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela kanë rrëfyer për herë të parë së bashku në një studio televizive njohjen...