Pozitiviteti, çfarë duhet të keni parasysh

Të qenët pozitiv është një objektiv që kërkojnë shumë njerëz në jetë. Nëse ju dëshironi që të arrini diçka në jetë, është e rëndësishme mbajtja e një mendje dhe...

Erdhi sezoni i mushkonjave, ja si te shpetoni prej tyre me vetem dy perberes

Nëse nuk dëshiron të lyheni me mjete të ndryshme kimike për t’i dëbuar mushkonjat, ka një prodhim i shtëpisë i cili i dëbon jo vetëm mushkonjat, po edhe bubrrecat...

Zënkat në çift që tregojnë se lidhja juaj është e shëndetshme dhe ato që...

Zënkat në një marrëdhënie në çift janë të zakonshme dhe shumica e tyre janë edhe të shëndetshme për forcimin e lidhjes.   Kuptohet që nuk duhet të teprohet me zënkat dhe...

Lulen që do t’ju shërojë mendjen dhe zemrën e keni në ballkonin tuaj/ Ja...

Lulja zemërpikon është shembulli më i mirë i bimëve apo luleve që reflektojnë vlerat dhe karakteristikat e tyre. Kjo lule ka formën e zemrës në pjesën e poshtme të...

Nëna lejon djalin e vogël të veshë fustan në dasmën e saj: Është i...

Joanna Minuzzo ka zgjedhur që t’i lërë 3 fëmijët e saj që të shprehin vetveten dhe të vendosin vetë se si duan të jenë. Për këtë arsye ajo nuk u...

‘Unë kam vendosë me jetu çdo ditë si trofe’

Nga Arjola Zadrima Ato kohë ende nuk e kisha rindërtu botën. Gjithçka ishte pakuptim. Unë ndjehesha e vogël, e pambrojtun, e vetmueme ndonëse shtëpia ishte dëng me njerëz. Kur vijnë për...

Mos i thoni kurrë! Ju njohim me 11 shprehjet që do të shkatërronin edhe...

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta...

Të ik mendja e kokës/ Ja pasuria e familjes Berisha: Mund ta blejnë gjithë...

Përgjatë tetë viteve të d inastisë së babait të tyre, dy fëmijët e Sali Berishës kanë grumbulluar një pasuri përrallore dhe perandorake, e cila nuk justifikohet kurrsesi me të...

Distancohet nga marrëdhënia me Mevlanin, Atdheu “thumbon” Antonelën: Puth atë që “nuk e do”

Pasi Atdheu zbuloi puthjen e fshehtë mes tij dhe Antonelës, në studion e “Për’puthen” u ndez një debat i madh. Madje për shkak të sherreve të ashpra që u bënë...

Nëse e shihni dikë me këtë shirit në qafë, duhet ta ndihmoni menjëherë për...

Shiriti me luledielli është simbol që përdoret në vende të frekuentuara si stacione trenash, aeroporte, etj. Arsyeja e përdorimit të tij është për paralajmërim diskret të të punësuarve që udhëtari...

Te fundit

“Sa miliardë euro ke? Nga 1–10?”, nuk përmbahet Rama

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme ishte pjesë e emisionit humoristik ‘Klanifornia’. Aktori Albano Bogdo, në rolin e Gilbert Fevziut, e pyeti Ramën për...

Një superlajm nga lufta me koronavirusin në Shqipëri

Një lajm fantastik vjen nga lufta me koronavirusin në Shqipëri. Është mbyllur spitali Covid-3 në Tiranë. Shkak është bërë ulja e numrit të pacientëve në...

Nuk do ta besoni! Lulzim Basha përveçse politikan edhe “DJ”…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela kanë rrëfyer për herë të parë së bashku në një studio televizive njohjen...