Konsumoni insekte ‘mund të mbrojnë kundër kancerit’

Të konsumosh milingona,buburreca apo edhe insekte të tjera mund të mbrojë çdo person nga rreziku i kancerit, kanë thënë së fundmi shkencëtarët. Megjithëse nuk është një përbërës i preferuar i...

Vajza mori bicikleten e nje polici, por disa dite me vone ajo e kthen...

Kur ofeiceri Josh Bowden u zgjua mengjesin e se henes, pa se bicikleta e tij kishte humbur dhe nuk dinte se çfarë të bënte për këtë. Por disa ditë...

Shiu i meteorëve, spektakël mes 12 dhe 13 gushtit

Ashtu si çdo vit, përsëritet magjia në qiell. Një herë e një kohë mendohej se yjet në rënie ishin lotët e Shën Lorencit, i martirizuar në vuajtje. Në të...

Gjysmë milionë shqiptarë në një vend: Tubimi më i madh i bërë ndonjëherë (VIDEO)

Protestat e tubimet e ndryshme mbledhin shumë persona për të kritikuar apo për të përkrahur diçka. Tubimi më i madh në historinë shqiptare është ai për pajtimin e gjaqeve...

Kompania ajrore i paguan 15 mijë dollarë çiftit francez, zbuloni arsyen

Kompania ajrore “Air Canada” është detyruar të paguajë 15.700 dollarë për një çift francez. Përveç kësaj, i shkruajti një letër ku i kërkonte falje për rregullat e tyre gjuhësore....

Nëna vëren një refleks të çuditshém në syrin e djalit, zbulimi trondités më pas

Nuk ka asgjë më të fortë se intuita e një nëne. Këtë gjë e di mirë Kara Sefo, një nënë angleze 43-vjeçare nga Newcastle. Ajo e ndjente se tek...

Shpella Më E Çuditshme Që Keni Parë Ndonjëherë, Brenda Saj Fshihet Një Fshat I...

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje në mal. E ndodhur rreth 1,500m mbi nivelin e detit, një shpellë në Kinë...

Duket si një bus i vogël kampimi, por kur hapet është madhështor

Ky bus i vogël kampimi mund të duket mjaft i bukur dhe i vogël në shikim të parë, por nuk do ta besoni se si është ai në të...

Del nga dheu krijesa e çuditshme…

Adhuruesit e mistikës dhe risive padyshim që nuk do të shokohen nga ky zbulim. Por për ata që janë mësuar më normalitet, si të mos mjaftonin të gjithë gjërat që...

Prej 10 vitesh merr pica që nuk i ka porositur kurrë: Është makth!

“Nuk mundem më, po jetoj një makth çdo ditë dhe jam i tmerruar sa herë që dëgjoj zhurmën e motorit poshtë shtëpisë time”. Prej thuajse dhjetë vitesh, një burrë 65-vjeçar...

Te fundit

“Rasti i Piperos”/ Pse infektohesh edhe pasi merr vaksinën? Shkencëtarët japin përgjigje

Lajmi që dominoi ditën e sotme ishte padyshim infektimi i doktor Pëllumb Piperos me covid-19 edhe pse ai tashmë kishte marrë dozën e parë...

Elvisi e “injoroi” duke ftuar Sindin në kërcim, Ana: Jam e lënduar, nuk më...

Të hënën ishte Elvisi që ftoi Sindin në një kërcim edhe pse dukej sikur nuk do të dilnin kurrë më me njëri tjetrin pas...

A Mund Të Konsumohet Kivi Bashkë Me Lëkurë – Zbuloni Të Vërtetën

Fruti i kivit është një nga frutat më të veçanta me një lëkurë plot qime dhe tul të athët në të ëmbël dhe jeshil...