Duket si fëmijë i vogël po nuk do e besoni dot se sa vjeç...

Hasbulla Magomedov ka çmendur internetin që kur videot e tij pushtuan TikTokun gjatë javëve të fundit, por ka shumë njerëz që ende nuk e njohin rusin e etiketuar ‘Mini...

Thyen rekord të ri, gruaja nga Afrika sjell në jetë dhjetënjakë

Një grua nga Afrika Jugore ka sjell në jetë dhjetënjakë. 37-vjeçarja Gosiame Thamara Sithole ka vendosur rekord të ri, e cila ka nxjerrë në dritë dhjetë fëmijë, të gjithë...

(Video) E pabesueshme, dy bletë arrijnë të hapin kapakun e shishes

Një veprim i pabesueshëm është zhvilluar nga dy bletë të cilët kanë bërë të mundur hapjen e një shisheje me fanta. Mediat e huaja kanë publikuar videon që është bërë...

Po iu rriten milionat në derë të shtëpisë/ Kjo lule që rritet nëpër Shqipëri...

Lule shafrani, e cila vlerësohet si një prej erëzave më të shtrenjta në botë 250 grami, kultivohet edhe në Kosovë. Kjo lule, përpunimi i së cilës kërkon mund dhe...

Nëse keni frikë se dikush mund të futet në shtëpinë tuaj teksa jeni duke...

Nëse kur flini keni ndjesinë se dikush mund të hyjë në shtëpinë tuaj por keni frikë se nuk do e kuptoni, ka një zgjidhje. Merrni një gotë. Duhet të jetë...

MARRJA E VAKSINËS COVID-19 MUND T’JU BËJË TË LIDHENI ME BLUETOOTH? FLASIN EKSPERTËT

Çfarë mund të bëjë vaksina e koronavirusit përpos imunitetit? Të bën të lidhesh me Bluetooth? Pas videove të publikuar në rrjetet sociale për një pretendim të tillë kontrolluesit e fakteve...

Gjendet bretkosa gjigante, fotot bëjnë xhiron rrjetit

Një bretkosë gjigande është gjetur nga banorët në në Ishujt Solomon. Jimmy Hugo, 35 vjeç, ishte duke gjuajtur për derra të egër në periferi të Honiara, kur gjeti bretkosën, e...

8 gjëra që nuk i keni ditur për ëndrrat

Ëndrrat dhe kuptimi i tyre vazhdojnë të magjepsin shkencëtarët pasi ato janë ende një mister edhe sot, pasi ata nuk kanë qenë në gjendje të deshifrojnë plotësisht kuptimin e...

Ministrja e Shëndetësisë vjen me lajmin fantastik për shqiptarët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një statusi në “Twitter” ka publikuar shifrat, e personave të vaksinuar në Shqipëri, deri më tani. Manastirliu thekson se nga fillimi i...

Historia e rrallë/ Motër e vëlla bëhen të pasur brenda ditës, ja çfarë gjetën...

Një histori me të vertetë e rrallë është ajo që i ka ndodhur së fundmi një motre dhe vëllai. Isaac dhe Sofia Andreou, janë bërë të pasur pasi kanë gjetur...

Te fundit

“Kujtova se m’i dhe dhuratë”, ish-miku mohon marrjen e 25 mijë Eurove

Rubrika “Shihemi në Gjyq” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan kishte në qendër konfliktin e dy ish-miqve, Janit dhe Gëzimit. Ai që e ka...

Këngëtarja e njohur shqiptare bëhet nënë, “Sa shumë të kemi pritur bir”. Zbuloni emrin...

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Rovena Ibrahimi është bërë nënë e një djali për herë të parë. Lajmin e ka konfirmuar vetë ajo përmes...

“Shikojmë çdo gjë kur je në dush”, 26-vjeçares i dërgojnë letër anonime

Banorët kishin gjetur një mënyrë ndryshe për të njoftuar fqinjen e tyre se ata mund të shikojnë gjithçka kur ajo është në dush. Sarah...