MARUBI i vetmi në Ballkan… për në UNESCO!

Në mesin e 50 muzeve nga vende si: Britania e Madhe, Franca, Hollanda etj, Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, në Shkodër, është vlerësuar si një nga më të rëndësishmit...

“Ka miliona klikime”, Meta dekoron Ylli Bakën: Këngëtari i preferuar i shqiptarëve kudo në...

Presidenti Ilir Meta vlerësoi ditën e sotme me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin Ylli Baka. Dekorimi, sipas kreut të shtetit është bërë me motivacionin për ngritjen në një...

Tefta Radi Jeta ime nje aventure brenda dhe jashte ekranit

Nga një vajzë çapkëne dhe dashur, Tefta Radi u kthye në një ikonë e ekranit të TVSH-së. Rastësia e një kolegu për të provuar zërin e saj e çoi...

Ermonela Jaho vlerësohet me çmimin e madh ndërkombëtar: Jam …

Këngëtarja shqiptare e muzikës klasike, Ermonela Jaho, është nderuar sot me një çmim ndërkombëtar. Në një postim në mediat sociale, sopranoja shqiptare shkruan se ka fituar çmimin e parë...

Krijoi portretin e Biden me drithëra dhe fara, flet artisti shqiptar: Doja ta falënderoja...

Alkent Pozhegu, një artist kosovar ka krijuar portretin e presidentit të zgjedhur amerikan Joe Biden duke përdorur drithëra dhe fara, një ditë para ceremonisë së inaugurimit. Në një intervistë për...

Njihuni me bashkëshortin e Rajmonda Bulkut me të cilin ka plot 42 vite martesë

Rajmonda Bulku eshte nder aktoret me te medha te kinematografise shqiptare dhe ajo ka folur edhe per familjen e saj ne nje emision para disa kohesh. Aktorja tregon se ka...

Njihuni me Denata Ndrecën, poeten shkodrane në Firence!

Nga Enkeleda Bodini Historitë e suksesit të shqiptarëve jashtë vendit, nuk kanë të sosur. Janë shqiptarë që gjithmonë me punën e tyre kanë ngritur lartë emrin e vendit tonë. Një...

SHKODËR, 60 VITE SHKOLLA “PRENK JAKOVA”

Është përkujtuar 60-vjetori I krijimit të shkollës së mesme artistike “Prenk Jakova”. Festimi I këtij përvjetori ishte menduar të organizohej ndryshe, por për shkak të përhapjes së pandemisë aktiviteti...

VIDEO/ 14-vjeçari shqiptar ngre në këmbë suedezët me zërin e tij.

Rejhan Sjunger është 14-vjeçari me prejardhje nga Kosova, i cili ka marrë pjesë në një kompeticion muzikor për fëmijë në Suedi. Ai ka mahnitur jurinë suedeze me zërin e tij...

Zyliha Miloti feston ditëlindjen, ikona e humorit shqiptar që vitet i ka thjesht numra

Nëse mund të thuhet se vitet janë thjesht numra, pa asnjë efekt tjetër, kjo mund të thuhet për Zyliha Milotin. Aktorja e mirënjohur e skenës por edhe ekranit, nuk...

Te fundit

Foto-E pazakontë në Shkodër/ Qyteti zgjohet dy ngjyresh

Mëngjesin e sotëm Shkodra është zgjuar e zbardhur nga breshëri dhe ne disa zona ku ka gjelberim e me ngjyre te gjelbër duke qene...

DUBAI, DESTINACIONI QË TË GJITHË VIPAT DHE BIZNESMENËT MË TË RËNDËSISHËM SHQIPTAR PO ZGJEDHIN...

A ju ka rënë në sy që kohët e fundit shumë VIP-a shqiptarë zgjedhin si destinacion Dubain? Patjetër që po... Duket se tashmë ky...

40 NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, ‘FERRI’ QË PRET SHOFERËT E DEHUR

Në seancën e fundit plenare, Parlamenti miratoi paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor, të cilat presin firmën e Presidentit për të hyrë në fuqi....