KRIMI MAKABËR/ Kush është 26- vjeçari që vrau e dogji nënë e bir (emri+...

26-vjeçari Kasëm Prijasi, nga Skrapari dhe baba i dy vajzave, është autor i ngjarjes së rëndë në Vlorë, ku mbetën të vdekur nënë e bir. Selkie dhe Olsi Hoxhallari u...

KOKAINË ME WHATSAPP, DY SHQIPTARË ARRESTOHEN NË ITALI

Dy shtetas shqiptarë e një shtetase italiane janë arrestuar nga policia italiane e qytetit të Vicenzas me akuzën e trafikut të drogës të tipit kokainë. Dy shqiptarët e arrestuar janë...

Tjetër grabitje në vend/ 60 vjeçarit i marrin çanten me para

Një tjetër grabitje raportohet në vend. Dy persona me motor dhe me maska i kanë rrëmbyer një 60 vjeçarit, çantën me para. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në...

Pamje dhe dëshmi nga grabitja: Dy persona u plagosën gjatë përleshjes me grabitësit

Në mes të ditës, në sytë e dhjetëra tregtarëve dhe kalimtarëve, të armatosur me kallashnikov tre të persona grabitën një agjenci këmbimi valutor në Fier. Në ikje plagosën pronarin dhe...

Vaj të nxehtë në vesh e varrosje në kasollen e bagëtive, si i vranë...

Konfliktet mes nuses dhe vjehrrës kanë qenë dhe do të vijojnë të jenë përherë një prej pikave më të nxehta e debateve më të mëdha brenda familjes. Në shumë raste...

Dyshimi: Si u la i lirë grabitësi që sot plagosi dy persona?

Një ngjarje tejet e rëndë u shënua sot në Fier. Në mes të ditës në zonë të populluar, pranë gjimnazit u grabit një pike e kembimit valutor. Pronari i dyqanit...

Ky rrëfim, i vitit 1470, është më i hershmi që ka bërë ndonjë shqiptar,...

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore ishte nën kontrollin e venedikasve, përpara pushtimit otoman të shekullit të pesëmbëdhjetë. Fushatat ushtarake otomane të viteve 1466 dhe 1467 shkatërruan pjesën më...

Grabitet banka në orët e para të mengjesit, autorët rrëmbejnë kasafortën me një shumë...

Grabitet në orët e para të mëngjesit një pikë banke e nivelit të dytë në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:30 minuta. Autorët, 3 persona të maskuar dhe armatosur kanë...

‘ARREST ME BURG” PËR AGRESORËT E GJOKËS

Gjykata e Shkodres ka dhene masen e sigurise “Arrest me burg” per Nehar Fojleten dhe Sehar Xhenje te cilet ishin autoret e sulmit ndaj trajnerit Ernest Gjoka. Ata i kane...

Tjetër aksident me vdekje, humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë automobilistik i ka marrë jetën një të moshuari në Elbasan. Sipas njoftimit të policisë viktima është shtetasi I.B. 74-vjeç banues në Fushë Labinot i cili është...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...