GREQI, 50 VITE BURG PER SHQIPTARIN QË PËRDHUNONTE TË BIJËN

Një emigrant shqiptar në Greqi është dënuar me 50 vite burg, pas provimit të akuzës se për dy vjet rresht përdhunonte të bijën e mitur. Për të njëjtën çështje është...

Aksident fatal në Durrës-Kavajë, vdes vjehrri dhe nusja. Plagoset rëndë fëmija 8-vjeçar

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të Malit të Robit, në aksin rrugor Durrës-Kavajë. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur dy viktima nga e...

IDENTIFIKOHET PËRSONI I MBYTUR NË LUMIN DRIN

Shkodër Informacion Paraprak Me 24.02.2018 rreth orës 09:00 jemi njoftuar se në lumin Drin poshtë urës është gjetur një person i mbytur, i seksit mashkull. Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku...

GJENDET NJË PËRSON I MBYTUR NË SHKODËR

Eshte gjetur nje person i mbytur ne Shkoder. Viktima eshte gjetur prane lumit Drin. Policia ndodhet ne vendin e ngjarjes per te zbardhur shkaqet.

Video/ Publikohen pamjet e para të aksidentit që ndodhi në Maminas

Aksidenti i frikshëm që i mori jetën 23-vjeçares Elena Avdullaj dhe taksistit 63-vjeçar Bujar Agalliu, mbetet ende një mister. Çdo ditë dalin detaje të reja nga kjo ngjarje, ndëra ditën...

Motori përplaset me bicikletën, dy persona përfundojnë në Spitalin e Shkodrës në gjendje të...

Dy persona janë dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Shkodrës në gjendje të rëndë për jetën. Të dy kanë qënë viktima të një aksidenti të ndodhur në Vau Dejës....

Shkodër/ Grabitën vilën, burg për 2 autorët, arrestohet edhe nipi i pronares

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën “Arrest me burg” për dy autorët e grabitjes në Shirq të Dajçit në Shkodër. Kristian Marashi dhe Julian Vatnikaj janë lënë në arrest...

Ja dyshimet e policisë për 23 vjeçaren që humbi jetën në aksident

Të tjera detaje janë zbuluar për 23 vjeçaren e cila humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm në autostradën Tiranë-Durrës. “Panorama” mëson se Elena Avdillari ka hyrë rreth orës 21 të...

Dëshmia e Gjokës në polici: Agresori më erdhi nga mbrapa, nuk kam probleme me...

Vetëm pak minuta pas sulmit me thikë ku një person i panjohur tentoi të dëmtonte trajnerin e Vllazninsë Ernest Gjoka, ky i fundit dha dëshminë e tij në komisariatin...

Vucaj tregon tmerrin dhe zbulon kush e ndihmoi Gjokën

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka përjetoi momentin më të keq në jetën e tij, teksa pas stërvitjes së të enjtes u sulmua me thikë nga një person me kapuç. Ngjarja...

Te fundit

Një muaj më parë e kishte të ftuar në studio, Rudina Magjistari në lot...

Rudina Magjistari ka ndarë një lajm shumë të trishtë ditën e sotme me të gjithë ndjekësit e saj. Moderatorja ka treguar se është ndarë nga...

“Pashë të lënduarit, njerëz pa krahë”/ I mbijetuari rrëfen detaje tronditëse nga tragjedia me...

Një nga udhëtarët e autobusit që doli nga autostrada afër qytetit Slavonski Brod në Kroaci këtë mëngjes dhe u përmbys duke i lënë të vd.kur...

“Kujtova se m’i dhe dhuratë”, ish-miku mohon marrjen e 25 mijë Eurove

Rubrika “Shihemi në Gjyq” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan kishte në qendër konfliktin e dy ish-miqve, Janit dhe Gëzimit. Ai që e ka...