46-vjeçari i kapi me zor të bijën/ Flet nëna e vajzës: Na shkeli në...

“Ne e kishim të besuar,që po rrinte vajza me vajzën e tij,me të ëmën,me atë,ne e dinim familje të besuar. Vinte vajza ime,e m ërzitur, çfarë ke bij e...

Aksident tragjik në Itali, humb jetën emigranti shqiptar

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një emigranti shqiptar, në Itali. Ngjarja e rëndë u shënua mbrëmjen e kësaj të marte, në rrugën Novara, të Legnano, Milano. Viktimë e aksidentit...

Epo kjo ndodh vetëm në Shqipëri! Shkon të korrigjojë mbiemrin, i ndryshojnë edhe emrin

Problematika e radhës e çon emisionin “Stop” në Kamëz. Muharrem Toçilla është drejtuar në “Stop”, pasi në vitin 2018 për efekt dokumentesh, ka kërkuar ndryshimin e mbiemrit të vajzërisë së...

Pengmarrja e 60-vjeçarit në Shkodër, gazetari: Autorët i kërcënuan djalin, 500 mijë € ose...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar videon e pengmarrjes së zhvilluar në 25 maj të këtij viti në Shkodër. Gazetari tha se Mitat Babaj rreth 60-vjeç është marrë peng...

MBYTET NË PLAZHIN E VELIPOJËS NJË 40 VJEÇAR

Ne oret e mesdites nje 40 vjeçar nga Kosova ka humbur jeten ne plazhin e Velipojes duke u bere viktima e pare e ketij sezoni. Pushuesit e pranishem i kane...

Janë bërë 24 vite pa Fatmir Haklajn/ Motra e tij ngre gishtin nga Berisha:...

E mërkura 4 Nëntor 2020 shënon, 21 vjetori vr as jes së Fatmir Haklajt. Zylfi dhe Aishe Haklaj në emër të familjes Haklaj i janë përgjigjur me e-mail disa pyetjeve...

NË LAÇ SHEMBET NDËRTESA, KA TË VDEKUR DHE TË PLAGOSUR

Një pjesë e murit të ish-uzinës së superfosfatit në Laç është shembur dhe si pasojë dy persona që po mblidhnin skrap janë plagosur rëndë. Sipas informacioneve paraprake të policisë, të...

Aksident ne Velipoje, nga perplasja humb jeten 32 vjeçarja

Shkoder/informacion Paraprak Më datë 19.01.2020 ora 17:25, në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë, mjetit tip Benz, me drejtues shtetasin A. U. 28 vjeç, banues në lagjen...

‘Je gjithçka në jetën time’, dalin mesazhet e çiftit që u vetëhelmuan

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Librazhd mëngjesin e sotëm ka tronditur mbarë opinionin publik. Çifti i të rinjve, Olsian, 27 vjeç dhe Rezarta, 19 vjeç janë vetëhe.lmuar për shkaqe...

Hapen dyert e mortit! Vëllai i Vilson Çutajt përl ot rrjetin: Na keni thy...

Familja e Vilson Çutaj ka hapur dyert e m.ortit, pasi sot do të përcjellin të birin, Vilsonin për në banesën e fundit. Në një status në rrjetet sociale, vëllai...

Te fundit

NA ISHTE NJEHERE

Femijnia e kahershme e brezit tim, asht kujtimi ma i sinqerte qe zemres m'ka ngel, ndoshta sepse ishim gati njisoj t' varfen, i paperlyem edhe shpirti si...

Pa dëshirën e saj, këngëtarja serbe i nxjerr sekretin Kejvina Kthellës

Kejvina Kthella ka qenë këto ditë për pushime në Bodrum të Turqisë, që është përfshirë në një situatë shumë të vështirë.   Papritur vendi u përfshi...

Moderatorja e njohur shqiptare ka “fiksim” Edi Ramën dhe zbulon përse ajo do ta…

Lei Kraja ishte sot e ftuar në “Pushime On Top”, ku foli më shumë për planet e saj në karrierë, e jo vetëm.   Prezantuesja sportive...