Pas bukës, rriten çmimet edhe në kafe e restorante

Të ulesh në kafe apo të drekosh në një restorant tashmë kushton më shtrenjtë. INSTAT bëri të ditur se indeksi i Çmimeve të konsumit, kafe – restorante (catering), në...

“Të vaksinohen personalitetet”, deklarata e Ramës nervozon të moshuarit: Bijë nënash jemi edhe ne

Të moshuarit në qytetin e Elbasanit janë revoltuar pas deklaratave të kryeministrit Edi Raam se të parët që do të vaksinohen nga të moshuarit janë personalitetet. Në prononcimet për FaxWeb,...
video

Ngrihet alarmi nga mjekët: Fëmijët e infektuar me Covid janë më shumë sesa raportohen

Në vendin tonë numri i të infektuarve me Covid-19 sa vjen e rritet dhe mjekët ngrejnë alarmin se mes të infektuarve ka edhe shumë fëmijë dhe të rinj të...

“Pata një javë ankth dhe pagjumësi’, Pëllumb Pipero flet për herë të parë pas...

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka dalë për herë të parë për të folur në lidhje me infektimin me Covid-19 pasi bëri dozën e parë të vaksinës anticovid. Përballjen me...

Italia në izolim total, mbyllen të gjithë banorët për festa, dalje vetëm për personat...

Italia ditën e sotme ka hyrë në një izolim total. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat italiane të cilat shkruajnë se i gjithë vendi është kthyer në zonë...

I cakton datën e dasmës dhe vdes, Ariela: Ai mu shfaq mbi fustan si...

Në emisionin “Historia ime” ka qenë 23-vjeçarja Ariela Dema e cila ka rrëfyer se është birësuar nga halla dhe bashkëshorti i saj kur ka qenë e vogel sepse ata...

Dasma e çuditshme! Kishin ëndërr të martoheshin në Mykonos, çifti gjen zgjidhjen “gjeniale” për...

Ndalimi i muzikës në klube, bare dhe restorante ka detyruar 200 izraelitë të gjenin zgjidhjen! Të enjten e kaluar, një dasmë e çuditshme u zhvillua në ishullin e Mykonosit. Çifti...
video

Brataj optimist: Kemi situatën nën kontroll, masat dhanë rezultat

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj është shpreur se aktualisht situate është nën kontroll. Brataj I ftuar në studion e A2 tha se kjo fashë orari e cila është...

Policia u lë në mes vallen dasmorëve shqiptarë, ndërpret ceremoninë dhe i bën gjëmën...

Numri i lartë i rasteve të reja me COVID në Kosovë, nuk ka ndikuar në organizimin e dasmave me shumë të ftuar në ambiente të mbyllura.   Policia e Kosovës ka...

Eksperti i Shëndetësisë ngre alarmin në vendin tonë: “Situata është drejt katastrofës”

Erion Dasho, eksperti i shëndetësisë e ka nisur ditën me paralajmërime të mëdha. Përmes një analize të detajuar që ai e ka postuar në profilim e tij në Facebook...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...