I kërkoi thjesht të vinte maskën, klienti i merr jetën punonjësin e karburantit

Rasti ku iu mor jeta nje 20-vjeçari të shtunën e kaluar në një pikë karburanti në Gjermani ka shkaktuar reagime të shumta në vend. I riu iu mor jeta...

Kush kishte hedhur më pak lekë do hynte poshtë tavolinës/ Gazetari tregon dasmën me...

Andi Llabuti, gazetar dhe aktor e Sofi Plaku pedagoge kanë rrëfyer historinë e veçantë të dasmës së tyre me 14 të ftuar. “Me 14 dhe e kishim me dy pikëpyetje...

Rritja e rasteve me Covid do na çojë drejt mbylljes? Skënder Brataj jep përgjigjen...

Vjeshta është përpara dhe ankthi vjen në rritje duke parë shifrat e infektimeve cdo ditë.   Por kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj siguroi se nuk do të ketë mbyllje tjetër...

Rritja e infektimeve, Ministria e Shëndetësisë merr vendim për masat shtrënguese

Rastet e infektimit me covid-19 prej ditësh qëndrojnë në nivel të larta. Që prej 06 shtator ka mbaruar afati i rregullit të parandalimit të grumbullimeve në ambiente të hapura dhe...

E rëndë! Coivd i merr jetën 28 vjeçarit në Shkodër, priste të martohej (Foto)

Covid-19 vijon përditë të marrë jetë njerëzish në vendin tonë. Së fundmi, mësohet se një 28 vjeçar në Shkodër ka humbur jetën si pasojë e kësaj sëmundjeje. Gazetari Simon...

Rritja e rasteve, Manastirliu merr vendimin: Shtyhet afati për ndalimin e …

Shtyhet deri në datën 20 shtator afati për ndalimin e grumbullimeve në vende të hapura apo të mbyllura. Kjo masë ishte në fuqi deri në datën 6 shtator por është...

Denôncimi i fortë i qytetarit: E kam nënën prej dy javësh rëndë, s’e shtrojnë...

Situata me koronavirusin në vendin vijon të jetë e rënduar. Në një raportim nga spitali Covid-1, gazetari Erjon Skëndaj tha për “News24” dhe “BalkanWeb” se vetëm gjatë ditës së...

Ardit Gjebrea bën vaksinën, shpërthejnë komentuesit: Je gënjeshtar, shiringa është bosh. Po agen ku...

Kengetari dhe prezantuesi i njohur Ardit Gjebrea ka publikuar dje ne rrjetet sociale nje foto ku shihet duke bere dozen e dyte te vaksines. Vete moderatori ka reaguar permes...

Vaksinim me “dorë të hekurt”, 3.000 mjekë pushohen nga puna!

3.000 punonjës shëndetësie në Francë janë pezulluar nga puna për shkak se nuk ishin vaksinuar kundër Covid 19. Qeveria franceze e bëri të detyrueshëm një ditë më parë vaksinimin për...

Pëllumb Pipero: Ka dhe njerëz që marrin vaksinën dhe nuk krijojnë antitrupa, tani na...

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero u shpreh se organizmit i duhen 2-3 ditë që të njohë variantin Delta.   Teksa përsëriti se virusi nuk ka ikur dhe se vendet e tjera në...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...