VIDEO/ Zëri i Michael Jackson “ringjallet” në Rumani, çmendet juria e The Voice

The Voice” në Rumani ka zbuluar një talent të vërtetë. Bogdan Ioan i ka mahnitur anëtarët e jurisë gjatë audicioneve të fshehta me interpretimin e “Këngës së Tokës” nga...

Letra emocionale e nuses që u braktis nga burri një orë para dasmës

Një femër që priste të bëhej nuse, e ka shkruar një letër emocionale, kur tregon momentin prekës kur u braktis nga i fejuari. Cyndi Maisonneuse, nga Londra, ka thënë se...

Momenti i jashtëzakonshëm kur nëna mbron fëmijën e saj nga qente

Djali kishte qenë në tokë përderisa kafshët i ishin sulur pas për ta sulmuar. Nëna e tij arrin në kohë për ta kapur djalin në dorë por që qenët...

Fabiana Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks

Fabiana Bytyqi, shqiptarja me nënshtetësi çeke, ka arritur ta mposht britaniken, Denise Castle në kategorinë atom të vlefshme për titullin e Kampionatit Botëror në nivelin WBC. 22-vjeçarja e mposhti bindshëm...

Gjykatësi: Fëmijët mund të konsumojnë Cannabis në kopësht

Një kopësht publik në Kaliforni mund të mbajnë kanabis që përdoret për trajtimin emergjent të një forme të rrallë epilepsie. Vendimi u dha nga një gjykatës pasi ai u...

Kush janë tre shqiptarët e guximshëm që shpëtuan gratë e sulmuara në Gjenevë?!

Gratë nuk kishin asnjë mundësi për t’u mbrojtur kundër sulmit të keq të banditëve. Vetëm tre kosovarë të guximshëm kanë arritur t’i dëbojnë sulmuesit. Gjatë këtij sulmi, të plagosura mbetën...

“Nuk mund të besosh në Zot e të jesh mafioz”

“Nuk mund të besosh në Zot dhe të jesh mafia. Kush është mafioz nuk jeton si i krishterë, sepse blasfemon me jetën, emrin e Zotit që është dashuria” ishte...

Hoxha: Gratë që nuk bëjnë seks me burrin…

Një hoxhë në Australi ka deklaruar se është mëkat nëse gruaja refuzon bashkëshortin për të bërë seks. Nassim Abdi, gjatë predimikimit në një xhami në Sidnei, tha se gruaja...

Dita që i ndryshoi jetën shqiptarit që u bë hero në Francë

Shtetasi kosovar Florim Shehu, i cili u kthye në hero pasi shpëtoi nga mbytja në muajin qershor dy familjet fqinje, i është ofruar leja e qëndrimit për një vit. 33-vjeçari...

Restaurohet shkolla e vetme e Velipojës, nuk ishte ndërhyrë prej 42 vitesh

Shkolla “Nikollë Zogorjani” është e vetmja shkollë në Velipojë, e cila është ndërtuar në 1972 dhe përveç ndonjë ndërhyrjeje të vogël restauruese nuk kishte pësuar asnjë ndryshim. Në këtë godinë...

Te fundit

Befason Viola Spiro, tregon emrin e futbollistit që do dilte në një darkë romantike:...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, kanë qenë të ftuara 4 moderatore sporti, mjaft të talentuara dhe që ia kanë fituar zemrën publikut. Bëhet fjalë...

Në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit? Cindy Marina pranon për herë të...

Një ndër katër moderatoret e sportit që kanë qenë të ftuara sot në emisionin “Rudina” ka qenë Cindy Marina e cila ka lënë SHBA...

Rritja e çmimit të bukës! E veshur firmato, Grida Duma sulmon Qeverinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka sulmuar mazhorancën socialiste për mosmbajtjen e premtimeve. Përmes një videoje në rrjetet sociale, Duma ka pasqyruar disa deklarata...