Rruga e Vermoshit është ne ditët e saj ne me te vështira. Apeli është bere publik nga Kryetari i Partise Demokrtaike ne Malesine e Madhe Anton Kokaj i cili ka publikuar nje vdeo duke bere publike situatën e vështire...
Dëbora vijon te sjell problematika ne asket malore te Shkodrës, disa akse janë të bllokuara ndërsa te tjera kalohet me vështirësi. Aksi rrugor Shkodër-Theth, i bllokuar nga dëbora në vendin e quajtur Qafë Thore, aksi rrugor Shkodër-Bregu i Lumit në...
Që prej mëngjesit të kësaj të hëne, i gjithë sistemi në Gjendjen Civile pranë Bashkisë Shkodër ka qenë totalisht jashtë funksionit. Qytetarët shkodranë janë detyruar të kthehen, duke mos marrë shërbimin e nevojshëm pranë kësaj zyre. Sipas burimeve, bëhet me...
Mbjellja e fidanëve ne Malin e Taraboshit u mbyll me duartrokitje dhe fotografi por ruajtja e tyre nga zjarret perplas ne deklarata Ministrin e Mjedisit Blendi Klosi dhe Kryetaren e Bashkise Shkoder Voltana Ademi. Ministri Klosi tha se pyjet jane...
Kryetarja e Bashkisë e Shkodrës zj. Voltana Ademi ka patur sot një takim në Tiranë me drejtues të Bankës Botërore (BB) dhe Fondit Shqiptar të Zhvillimit (FSHZH) për projektet e infrastrukturës në zonën e Thethit dhe saktësisht mbi projektin...
Prej dy ditësh familjeve që shikoni në foto, gjyshe Laje Çelaj, nënë Fatime Hyseni, nënë Nife Hasaj e Lavdije Plangaj, kryefamiljarëve Gëzim Çelaj dhe Vullnet Shabaj në Postribë u është ndërprerë nga OSHEE furnizimi me energji elektrike në shtëpitë...
Vendi ynë, ashtu si Kosova, njihet për nëntokën e pasur me minerale të shumta, dhe ka rënë shpesh herë pre e një sërë kompanish që synojnë t’i privatizojnë. Megjithatë, sipas një analize të fundit të Ministrisë së Industrisë dhe Energjetikës,...
Reshjet e shiut të rënë gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë shkaktuar probleme në qarkun e Shkodrës, kryesisht në zonat malore. Problemet kryesisht janë në dëmtimin e rrugëve dhe në mungesën e energjisë elektrike. Njësia...
Aktori i njohur i humorit Julia Deda përmes një postimi në rrjetet sociale ka parashtruar arsyet sepse shqiptarët duhet t’i bashkohen dhe të mbështesin protestën e opozitës më 27 janar. “Për 27 Janarin....! Nëse nuk ke asnjë arsye për të protestuar,...
Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e djalit tim – “Mos harroni të vini nesër në takim, është e detyrueshme!” – Kjo...

Te fundit

Në krizë financiare edhe Ermal Fejzullahu, kërkon punë

Pandemia ka detyruar autoritetet në të gjithë botën që të vendosin kufizime për disa aktivitete.   Këngëtarët janë ndër më të prekurit, pasi koncertet me shumë...

Edi Rama jep lajmin e mirë, ja çfarë pritet të ndodhë brenda gjysmës së...

Kreu i shtetit gjendet sot në Berat ku ka bërë një bashkëbisedim me qytetarët së bashku me Nasip Naç, ish-deputet i LSI-së që tashmë...

Basha i dërgon buqetë me lule për ditëlindje, qytetarja e prekur: Ishalla me ty...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka surprizuar një qytetare ditën e sotme në përvjetorin e saj të lindjes, duke i dërguar një buqetë me lule. Zonja...