Ndryshimi i temperaturave në mënyrë të menjëhershme ka shkaktuar problemet e para. Për shkak të erërave të jugut, deti në Velipojë ka kaluar të gjithë rërën e plazhit dhe ka hyrë në brendësi të zonës. Duket se ky fenomen do zgjasë...
Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës të ditëve të fundit kanë krijuar vështirësi në zonat malore të vendit. Në Shkodër disa fshatra vijojnë të jenë të bllokuara, rruga Prekal-Theth është e bllokuar në segmentin rrugor të Malit të Shoshit...
5.5 vite burg kërkon prokuroria turke për nënën 27-vjeçare që u filmua duke dhunuar brutalisht të bijën e saj 2-vjeçare. Erdem Tulubas nga Provinca turke e Zonguldakut, në brigjet e Deitit të Zi, tha se kishte parë të nxira në...
Vetem pak jave, pas emerimit si Drejtor i Policise se Shkodres, Vehbi Bushati ka vene ne rresht efektivet e policise se Shkodres. Me nje vendim te formes se prere, Bushati ka urdheruar efektivet e policise rrugore, efektive te komisariatit te Shkodres...
Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si me poshtë : Gjendja në territorin e Bashkisë Shkodër paraqitet në përgjithësi normale përvec situatës në njësitë administrative malore ku prezenca e madhe e dëbores ka sjellë vështirësi në qarkullim. Kalimi është...
Në Shqipëri nuk janë të tjerët që ta heqin jetën, por mbizotërojnë ata që tentojnë të largohen vetë nga kjo botë. Burime nga Policia e Shtetit konfirmuan për revistën “Monitor” se numri i vetëvrasjeve në vitin 2017 në total...
Bordi Ndërkombëtar i Kontrollit të Narkotikëve ka publikuar sot raportin për vitin 2017, i cili tregon përdorimin e lëndëve narkotike dhe përbërësit kimikë të përdorur në prodhimin e paligjshëm Në këtë raport në shumë paragraf të tij është përmendur dhe...
Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të renditur në vendin e 35, në mesin e shteteve me të ardhura mbi mesatare. Vlerësimi bëhet nga rreziku më i lartë...
Një grup nxënësish janë përfshirë në një sherr masiv që ka degjeneruar në grushte e shqelma. Opinion.al sjell pamjet e ngjarjes që ndodhi pak momente më parë në Tiranë në rrugën “Ali Demi” përballë ATSH-së. Në këtë zonë gjendet gjimnazi...
Pas situates së krijuar nga reshjet e bores, të cilat në Pukë arriten në 60 cm, bashkia e Pukës ka ndërhyre për zhbllokimin e fshatrave të izoluar nga bora. Një mjet borpastrues I ministrisë së brendshme dhe tre eskavator të...

Te fundit

I riu shqiptar bëhet shembull, mediat gjermane shkruajnë për të: Gjeti portofolin me 7...

Taulant Baftjaraj nga Sopia e Suharekës, që jeton në Esslingen të Gjermanisë është bërë temë e medieve gjermane. Arsyeja se pse mediet gjermane po shkruajnë...

Arbana Osmani paska një hall të madh pasi lindi djalin e dytë, ajo thotë:...

Ka kaluar thuajse një muaj që moderatorja Arbana Osmani solli në jetë djalin e saj të dytë. Arbana tregon se ka shumë neps. Ndaj për...

Situata tepër kritike nga pandemia, ja kush janë vatrat më të rrezikshme të koronavirusi...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu ministria bën me...