Bllokime nga bora dhe permbytje ne Shkoder

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet si me poshtë : Gjendja në territorin e Bashkisë Shkodër paraqitet në përgjithësi normale përvec situatës në...

Raporti i Kontrollit të Narkotikëve: Shqipëria furnizuesi kryesor me kanabis i...

Bordi Ndërkombëtar i Kontrollit të Narkotikëve ka publikuar sot raportin për vitin 2017, i cili tregon përdorimin e lëndëve narkotike dhe përbërësit kimikë të...

VDEKSHMËRIA FOSHNJORE, SHQIPËRIA E DYTA NË BALLKAN ME SHIFRA ALARMANTE

Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të renditur në vendin e 35,...

VIDEO/ Sherr masiv, nxënësit rrihen me grushte në rrugë

Një grup nxënësish janë përfshirë në një sherr masiv që ka degjeneruar në grushte e shqelma. Opinion.al sjell pamjet e ngjarjes që ndodhi pak momente...

Bora izolon Qarkun Shkoder, rinisin reshjet e debores ne te gjithe...

Pas situates së krijuar nga reshjet e bores, të cilat në Pukë arriten në 60 cm, bashkia e Pukës ka ndërhyre për zhbllokimin e...

600 kg kokainë/ Artan Hoxha nxjerr zbuluar trafikantët: Pse e magazinojnë...

Në lidhje me sasinë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Shqipëri ka dhënë mendimin e tij edhe gazetari investigativ Artan Hoxha. Ai...

Pamje nga Ujmishti i Kukësit/ Ushtarët transportojnë me barrelë në krahë...

Bora ka izoluar krejtësisht fshatrat e Kukësit. Ato mund të deportohen vetem nga ushtria. Përmes fotove, Ministria e Mbrojtjes tregon ushtarët që kanë transportuar...

“Kam vajzën e sëmurë, burrin në azil, Edi Rama na hoqi...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi disa familje të përjashtuara nga skema e ndihmës ekonomike në Bashkinë e Kavajës. Gjendja në familjen e...

Shkodër, u hoqën nga ndihma ekonimike, familjet dalin në protestë

Familjet që janë përjashtuar nga skema e re e ndihmës ekonomike në Shkodër kanë dalë sot në protestë. Ata pretendojnë se janë hequr nga skema...

Skandali, fondacioni bamirës përvetëson fondet e të sëmurës

Fiks Fare” denoncoi sonte se si fondacioni “Ndihma Humanitare” mbledh para’ për një familje në nevojë, duke i përvetësuar nëpërmjet mashtrimit. Ndërkohë, familja në emër...

Te fundit

Armina Mevlani është në dilemë të madhe, kërkon ndihmën tuaj: Cilat më rrinë më...

Edhe pse sezoni turistik është iu mbyllur dhe zyrtarisht ndodhemi në vjeshtë, blogerja e njohur Armina Mevlani ka risjellë disa foto të shkrepura nga...

Dramë në spital, e moshuara: Ka dy netë që fle në kangjella, s’më tregojnë...

Mbi 200 qytetarë të infektuar me ko ronav irus ndodhen të shtruar në spitalet Covid 1 dhe Covid 3, ku po marrin trajtimin e...

“Unë jam Michael Jackson në Rap”, këngëtari shqiptar i bën qejfin vetes

Fero është një ndër emrat më të komentuar të estradës shqiptare. Kjo jo vetëm për sukseset e tij në muzikë, por reperi merr gjithmonë...