Shkoi si azilant, Mirditori bëhet deputet i CDU-së në Gjermani

Kolë Gjoka, është shqiptari i parë që ka fituar të jetë deputet i CDU në Gjermani. Një ngjarje e pazakontë për në realitetin gjerman, por...

Vllazni o zemer, u kalbe nga zhumilet.

Me vjen keq per Vllaznine, me plas me vjen. Skuadra e zemres eshte ne ditet e saj me te veshtira, eshte ne prag te katastrofes...

Plagoset me arme zjarri gazetarja,

Zbulohet me çfarë shkrime po merrej gazetarja që u plagos në Podgoricë Gazetarja Olivera Lakic u plagos të martën mbrëma në Podgoricë, pranë banesës ku...

Tre shqiptarë në natën finale të Eurovizionit

Bashkë me Eugent Bushpepën në finale do të jetë edhe këngëtarja shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqëson Qipron dhe që me këngën “Fuego” ka...

Sherr me armë zjarri në Rrugën “Don Bosko”

Policia ka dhënë detaje lidhur me raportimet për të shtëna me armë zjarri të martën në darkë në zonën e “Don Boskos” në Tiranë. “Rreth...

Berisha zbardh emrat e ish-sigurimsave në strukturën drejtuese të SHISH

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi mbrëmjen e sotme se; sapo Visho Ajazi u emërua Ambasador, Edi Rama, që për 4 vite nuk i kishte...

Përleshje me thika tek Presidenca

Përleshje me thika në mes të ditës pranë Presidencës. Katër të rinj, studentë të vitit të parë të Universitetit Politeknik, mbetën të plagosur pas...

VETTINGU NË POLICI, 2256 EFEKTIVË DORËZOJNË FORMULARËT, 44 DORËHIQEN

Një ditë pas përfundimit të afatit për dorëzimin e formularëve të Vettingut në Policinë e Shtetit, drejtoritë rajonale kanë bërë bilancin paraprak. Nga 2300 punonjës...

Zbulimi i varrezave ilire, që do ta ndryshojë historinë

Arkeologët kroatë kanë bërë publike zbulimin, që sipas tyre, ndryshon kuptimin e historisë së përgjithshme botërore. Ata, në ishullin Korçul, në lokalitetin Kopil kanë...

8 vjeçarit të sëmurë me tumor i plotësohet dëshira

POLICI ME I RI NE QYTET Olsi 8 vjeçar, që vuan nga tumori, e që ndodhet në QSUT, sot kaloi diten si polic. Kjo...

Te fundit

“Edi Ramës duhet t’i priten duart …” / Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike teksa edhe analizoi zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë...

Temperaturat “plasin” termometrin, po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” i cili goditi javën e shkuar edhe vendin tonë, tanimë po i lë vendin të nxehtit afrikan që...

Horoskopi ditor, e diele date 25 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Do të jeni shumë më të hapur për idetë e reja dhe mendimin ndryshe. Fundja mos harroninse vetëm...