Lajm fantastik! Ja çfarë po ndodh në spitalet COVID në Shqipëri

Duket se infektimet dhe shtrimet në spital po bien në Shqipëri.   Kështu, në një përllogaritje të një periudhe 1 javore, nga dita e shtunë e...

Historia e trishtë e 7-vjeçarit që vuan nga plakja e parakohshme,...

Duket se jeta është treguar e padrejtë për Ezelin, 6-vjeçarin nga Lezha i prekur nga një sëmundje e rrallë që e bën atë të...

1 vit nga tërmeti i 26 nëntorit/ 51 jetë të humbura,...

26 nëntori i vitit 2019 ishte një ditë tragjike për Shqipërinë. Një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, me epiqendër në Durrës, tronditi...

Iku për kurim në Itali? Befason Pipero dhe shfaqet në studio:...

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është i ftuar sonte në Open pas fitores së betejës me covid. Mjeku Pipero ishte i pari rast në...

Fshati shqiptar me super vila të braktisura, gjysma e banorëve janë...

Fshati Manati ndodhet 3 km në juglindje të qytetit të Lezhës. Ajo që të bie në sy që në hyrje të fshatit janë vilat...

RIKUALIFIKIMI URBAN NË BULEVARDIN “ZOGU I”

Rikualifikimi urban i bllokut të pallateve në Bulevardin “Zogu I” në qytetin e Shkodrës është drejt përfundimit të plotë. Sot po punohet për tapetin,...

Po organizonte protestën e mjekëve, pushohet nga puna infermieri

Infermieri Elson Jaçaj është pushuar nga puna pasi po organizonte protestën e mjekëve dhe infermierëve që është paralajmëruar të zhvillohet me datë 20 dhjetor. Ka...

Thirrjet ‘Rama ik’ në stadium/ Basha-kryeministrit: Dëgjoje jehonën, hap krahun për...

Nga Lezha ku po takon fermerët në kuadër të ‘Rrugëtimit për Shqipërinë’, Lulzim Basha komentoi ovacionet dhe thirrjet e tifozëve mbrëmë në stadium në sfidën...

Turistët e huaj “të lemeritur” nga shërbimi në Vlorë: Në faturë,...

Dy turistë të huaj janë larguar “të lemeritur” nga shërbimi në një lokal në Vlorë, në zonën e Orikumit. Ata kanë drekuar dje dhe...

TURISTI NGA SPANJA LEKSION USHTRISE DHE QEVERISE SHQIPTARE

Reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta kanë shkaktuar një sërë problemesh në qarkullimin e automjeteve dhe furnizimin me energji elektrike në zonat malore. Zona...

Te fundit

Ekspertiza mjeko-ligjore: Karolina nuk vdiq menjëherë, u mbyt nga burri kur ishte duke fjetur

Eksperti mjeko-ligjor ka nxjerrë ekspertizën e vdekjes së 20-vjeçares Karolina, e cila u mbyt nga burri i saj Babis Anagnostopoulos 32 vjeç. Sipas raportit të...

Moderatores së njohur të ‘Top Channel’ i ndodh incidenti i papritur në emision, ndërhyn...

Puntata e djeshme e emisionit ‘Top Arena’ në ‘Top Channel’ u shoqërua me një incident. Moderatorja e njohur, Alesia Bami u pengua tek shkallët gjigante...

Tare ka vënë në siklet të madh gruan e Ramës, ja cila është pyetja...

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama në një intervistë të dhënë për “Ilva Now”, u pyet në lidhje me qëndrimin e bashkëshortit të...