Shkarkimet ne Hidrocentrale, Ademi perplaset me Prefektin: Papergjegjshmeri

Shkarkimet e Hidrocentraleve kane sjelle perplasje mes Kryetares se Bashkise Voltana Ademi dhe Prefektit te Qarkut Shkoder Çesk Millja. Ademi I eshte drejtuar Prefektit duke...

“Po vdes për bukë”, kush është nëna nga Shkodra që të...

Prej 10 vitesh një nënë me tre fëmijët e saj jeton në një tunel të braktisur të ushtrisë. Në kushte të vështira jetese pa...

Nisin shkarkimet nga portat anësore të HEC Vau i Dejës

Hidrocentrali Vau i Dejes po shkarkon nga portat anësore 500 meter/kub në sekond për të të mbajtur në nivelin e kuotave të kërkuara liqenin. Shkarkimet...

Revista gjermane: Shqipëria origjina e drogës, na kanë pushtuar kartelet shqiptare

Një nga 2 revistat më të mëdha në Gjermani i ka dhënë Shqipërisë goditjen e fortë. Me një foto të madhe dhe titullin për Shqipëri,...

Nis aksioni i ujit ne Shkoder, nje person ndalohet

Një i ndaluar në ditën e parë të aksionit në kuadër të reformës kombëtare të ujit. Task Forca e Ndërmarrjes së Ujsjellës-Kanalizimeve Shkodër ka...

Lëvizjet e fundit të Ramës për rifitimin e bashkive

Teksa Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim i kanë përqendruar energjitë në funksion të objektivit të shpallur, për rrëzimin e qeverisë ‘Rama 2’...

Mbyllet Sanatariumi i Shkodres, spostimi si ne kohen e luftes

Kushtet e rënda në Sanatoriumin e Shkodrës kanë detyruar drejtuesit që të zhvendosin pacientët në spitalin rajonal në katin e tretë dhe të katërt....

Shqipëria thyen rekordet për të dënuarit, burgjet të tejmbushura

Shqipëria konsiderohet si një nga vendet më të korruptuara, të paktën në Europë, sipas treguesve ndërkombëtarë, por edhe ku ndëshkueshmëria është e ulët. Jo më...

Ndryshon testi i patentave, nga 1 marsi këto do të jenë...

Shumë shpejt, mënyra e testimit, pyetjet dhe vetë testi për të gjithë ata që duan të marrin leje drejtimi të kategorisë A1, A2, B1...

Bushati “hedh” ftesën, fton Voltana Ademin për bashkëpunim

Dy kampe të ndryshme politike, por me nje synim të përbashkët, ti shërbejnë Shkodrës dhe shkodranëve. Kështu e ka perifrazuar, ftesën ndaj kryebashkiakes Voltana...

Te fundit

Gegë Marubi – i fundit i marubëve të mëdhenj – Nga Qerim Vrioni

Gegë Marubi ishte i treti dhe ndoshta i fundit i yllësisë zulmëmadhe të fotografisë shqiptare me emrin MARUBI, me vlera unike dhe të pakrahasueshme...

Guljelm Radoja: Jeta ime si përrallë, e nisa si “armik” dhe xhirova 26 filma...

Askund tjetër nuk mund ta intervistoja Guljelm Radonë, veçse buzë detit. Në Durrësin që e mirëpriti pas shumë peripecish, për shkakun absurd se kishte...

“Kemi 5 mandate të sigurta në Tiranë dhe në Shkodër”, Tom Doshi zbulon objektivin...

Kreu i Partisë Social Demokrate Tom Doshi është ndalur sot në qytetin e Korçës, ku ka folur dhe për pritshmëritë që ka në 25...