Një lajm i hidhur ka ardhur për artin shqiptar, Piktorja e njohur shqiptare Lumturi Blloshi ka humbur sot jetën në moshën 76-vjeçare nga COVID-19. Lumturi Blloshmi u lind më 1944 në Tiranë. U diplomua për pikturë në Institutin e Lartë...
Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës kosovare “Miqtë e Amerikës”, me rastin e Ditës së Falënderimeve (Thanksgiving Day), që u festua një ditë më parë në SHBA. Letra është...
Shifra rekord te rasteve me Covid-19 ne vendin tone, ku jane regjijstruar 18 viktima. NJOFTIMI I MSH Ministria e Shëndetësisë: 2.201 testime, 403 të shëruar, 645 raste të reja Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve që gjatë ditëve...
Pedagogia Ilirjana Kuçana është infektuar me Covid-19 dhe thotë se tamponin e ka kryer në privat, pasi shteti nuk është interesuar fare për gjendjen e saj. Në një intervistë për Fax News pedagogia ka dalë e mbuluar me batanije dhe...
Në datë 2 nëntor nisën shenjat e para të Covid-19 për Mirgena Qoshen nga Kruja. Ajo iu nënshtrua tamponit dhe pas shenjave të lehta u përkeqësua. Fillimisht hezitoi të shkonte në spital por pasi gjendja e saj u rëndua u...
Gazetari Artan Hoxha është shfaqur për herë të parë në ekran, pasi luftoi për ditë të tëra me Covid19, ku si pasojë e simptomave të rënda, u shtrua dhe në spital. Gjatë qendrimit në studio Hoxha vërehej të kishte probleme...
Arban Domi, drejtor i zhvillimit të vaksinave te Geo-Vax ka hedhur poshtë deklaratën e ministres Ogerta Manastirliu. Në një lidhje me Skype, Domi tha se komoania COVAX, që reklamon me aq bujë Manastirliu nuk ka asnjë lidhje me vaksinat Pfizer...
Profesionistët e shëndetësisë, specialistët e Telekomunikacionit (TIK), menaxherët e shitjeve dhe menaxherët e eksporteve: këto janë ndër profesionet shumë të kualifikuara më të kërkuara nga agjencitë e punësimit në dy muajt e fundit të vitit 2020.   Ndërsa midis profesioneve me...
Policia Federale në formë donacioni ka dhuruar 200 palë këpucë shërbimi për forcat RENEA.   Donacionin e ka ndarë për publikun Ambasada Gjermane, e cila thotë se këpucët janë me standarde evropiane dhe do zëvendësojnë pajiset e konsumuara të policëve shqiptarë   “Policia...
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka folur për procesin e rindërtimit dhe ndikimin që ka patur pandemia në shtyrjen e punës gjatë një intervistë për Fax News për gazetaren Fjona Çela. Kreu i Bashkisë zbuloi se vetëm komisioni i vlerësimit...

Te fundit

I riu shqiptar bëhet shembull, mediat gjermane shkruajnë për të: Gjeti portofolin me 7...

Taulant Baftjaraj nga Sopia e Suharekës, që jeton në Esslingen të Gjermanisë është bërë temë e medieve gjermane. Arsyeja se pse mediet gjermane po shkruajnë...

Arbana Osmani paska një hall të madh pasi lindi djalin e dytë, ajo thotë:...

Ka kaluar thuajse një muaj që moderatorja Arbana Osmani solli në jetë djalin e saj të dytë. Arbana tregon se ka shumë neps. Ndaj për...

Situata tepër kritike nga pandemia, ja kush janë vatrat më të rrezikshme të koronavirusi...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu ministria bën me...