Arti në zi, humb jetën nga COVID artisti dhe regjisori i famshëm shqiptar

Aktori dhe regjisori i famshëm korçar Naum Tërova ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme pas infektimit me koronavirus. Mësohet se ai ishte i shtruar prej disa ditësh gjendje të rëndë...

“S’i bie dot gomarit i bie samarit”! Rama ironi me qytetarin: Si hahet pica...

Sot u shënua shifra rekord e viktimave brenda 24 orëve nga koronavirusi, 21 humbje jete, të infektuarit në ditët e fundit janë me një mesatare mbi një mijë, ndërsa...

Basha: Ruani faturat për shpenzimet ndaj Covid, po punojmë për rimbursimin

Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve që të ruajnë çdo faturë që kanë shpenzuar gjatë pandemisë për trajtimin e sëmundjes. Ai premtoi se me qeverisjen e tij do të...

Covid nuk fal, i merr jetën artistit të mirënjohur shqiptar

Ndërron jetë si pasojë e covid 19 artisti i mirënjojur korçar Naum Tërova, babai i nënkryetares së bashkisë Korcë, Belina Terova Kompozitori, këngëtari e regjisori nuk e fitoi dot betejën...

Shkon me urgjencë në Turqi pas përkeqësimeve nga Covid? Ja çfarë thotë Ardit Gjebrea

Rreth 2 javë më parë moderatori i mirënjohur Ardit Gjebrea lajmëroi se është i sëmurë me Covid-19 dhe se mjeku i ka kërkuar regjim shtrati për këtë arsye nuk...

“Besmtarëve muslimanë t’u mundësohet falja e të premtes”, hoxha i njohur…

Deputeti opozitar Edmond Stojku në fjalën e tij të mbajtur 2 ditë më parë në Kuvendin e Shqipërisë, kërkoi që të ndërtohet një hapësirë ligjore për besimtarët muslimanë, të...

Lek Plani, këndonte ndërsa ishte në orët e fundit. I mbijetuari i Covid rrëfen...

Ardian Faja, kameramani 65-vjeçar thotë se sot po jeton jetën e dytë pasi i mbijetoi koronavirusit, duke qenë se oksigjeni i pati rënë në 60 dhe gjatë qëndrimit në...

Karantinë e plotë para zgjedhjeve? Eugena Tomini zbulon ‘gurin e fundit’

Shqipëria po përballet me situatën më të vështirë nga pandemia që prej fillimit të saj. Koronavirusi dhe mutacionet e tij ende të pakonfirmuar kanë kaluar në transmetim komunitar.   Mbi 1...

Mjekja shqiptare në Gjermani bën thirrjen e fortë: Shqipëria të karantinohet totalisht

Mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg, ka bërë thirrje që Shqipëria të karantinohet pasi mutacioni i ri është një sfidë që sipas saj nuk mund të kalohet pa...

U tha se ishte përkeqësuar, Ardit Gjebrea jep njoftimin për gjendjen e tij

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka bërë me dije se ka fituar betejën me Covid-19 pas një lufte dy javore. Lajmin e mirë e ka bërë me dije vetë...

Te fundit

Në krizë financiare edhe Ermal Fejzullahu, kërkon punë

Pandemia ka detyruar autoritetet në të gjithë botën që të vendosin kufizime për disa aktivitete.   Këngëtarët janë ndër më të prekurit, pasi koncertet me shumë...

Edi Rama jep lajmin e mirë, ja çfarë pritet të ndodhë brenda gjysmës së...

Kreu i shtetit gjendet sot në Berat ku ka bërë një bashkëbisedim me qytetarët së bashku me Nasip Naç, ish-deputet i LSI-së që tashmë...

Basha i dërgon buqetë me lule për ditëlindje, qytetarja e prekur: Ishalla me ty...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka surprizuar një qytetare ditën e sotme në përvjetorin e saj të lindjes, duke i dërguar një buqetë me lule. Zonja...