SHKODER INFO

28735 POSTS

Exclusive articles:

Fëmijët e komunizmit….

E mbani mënd bojën e shkrimit, po bukën nën sqetull? Karrocën me kushinieta, llastiqet? Janë imazhe që na lidhin me fëmijërinë tonë. Është fjala...

Dom Simon Jubani, legjenda e qëndresës antikomuniste

“Nëse ndonjë piktori do t’i tekej me pikturue simbolikisht jetën teme, do t’i duhej me ble nji kalë bojë të zezë…” Nga Pjetër Logoreci Ka pak...

Edith Durham, rrëfimi i një historie të rrallë për mjekun popullor në Dukagjin

Kralica e malsorve”: Në mes të maleve të Dukagjinit një mjek popullor, autodidakt, pa asnjë shkollë, me mjete primitive kishte arritë me zavendësue kafkën...

5000 EURO NJË VEND PUNE?

Me qindra infermiere janë larguar dhe po largohen çdo ditë nga Shqipëria drejt Gjermanisë dhe vendeve të tjera europiane për kushte dhe pagë më...

(video) Thethi, vendi ku toka është e shenjtë

https://www.youtube.com/watch?v=096Dv7XPlGE https://www.youtube.com/watch?v=dcUdU7x0Vi8 https://www.youtube.com/watch?v=gYr4cIrHVoo https://www.youtube.com/watch?v=M-3ASeHIvsc

Breaking

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...
spot_imgspot_img