SHKODER INFO

28735 POSTS

Exclusive articles:

(VIDEO) Pamje të tmerrshme nga Shkodra. Rrethimi serbo-malazez 1912-13

Një nga betejat kryesore gjatë Luftërave Ballkanike ishte ajo për marrjen e Shkodrës. Rreth 25.000 ushtarë malazezë e mbajtën të rrethuar Shkodrën nga 10...

Video: “Shqiperia, amerika e italianeve”

“Ne, italianët në Shqipëri”. Kështu titullohet një reportazh i zgjeruar i “Corriere della Sera” për të gjithë italianët që kanë zgjedhur tokën shqiptare për...

31 Dhjetor 1940/ Kur hoxha Ali Kraja mbajti fjalimin e famshëm mbi varrin e at Gjergj Fishtës

Me ty, Patër Gjergj, kombi naltësohet dhe madhënohet para popujve të tjerë, prandaj sot krejt populli shqiptar të përulet, djelmnia intelektuale vajton humbjen Tande...

Breaking

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...
spot_imgspot_img