Shtimi i vendparkimeve për biçikleta/ Iniciativa e bashkisë do të shtrihet në lagje të ndryshme të Shkodrës

Shkodra është njohur përherë si qyteti i biçikletave, kjo për shkak të përdoruesve të shumtë të këtij mjeti transporti. Në jo pak raste fluksi i lëvizjes së tyre krijon vështirësi në trafikun e qarkullimit rrugor në qytet.

Megjithatë prej një muaji me iniciativë të Bashkisë së Shkodrës po vendosen në disa nga pikat më të populluara të qendrës së qytetit vendparkimet për biçikleta. Vendosja e tyre në mënyrë të unifikuar po shihet pozitivisht edhe nga qytetarët dhe në mënyrë të veçantë përdoruesit e biçikletave.Burime brenda bashkisë bëjnë me dije se iniciativa e vendosjes së standartizuar të vendparkimeve për biçikleta nuk do të mbetet vetëm në qendër por do të shtrihet edhe në lagje të tjera të qytetit.

Futbolli shkodran në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Nuh Isufi, ish- lojtari i klubit të Vllaznisë është ndarë nga jetë në moshën 77-vjeçare. Në muajt e fundit, shëndeti i të ndjerit ka qenë...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes pasi po përflitet për emisionin e saj të ri, "Love Island". Ajo është mjaft aktive në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...