Horoskopi javor 3-9 shtator 2023

Dashi

Këto ditë kini kujdes për veprime të nxituara që mund t’ju dëmtojnë për një kohë të gjatë. Jini i përmbajtur në veprimet dhe vendimet tuaja. Gjatë javës, do të zhvilloni takime të rëndësishme biznesi që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni çështjet financiare ose profesionale. Do të jeni të pakënaqur nga shakaja e papërshtatshme e dikujt që do t’ju fyej ose do t’ju zhgënjejë. Shmangni vazhdimin e situatës së konfliktit. Këtë javë shumë prej jush do të jenë të zënë për t’u përgatitur për një udhëtim (ndoshta jashtë vendit). Do të testoni miqësitë tuaja, por një test i tillë do të jetë i dobishëm për ju. Këtë javë do merrni disa para për të cilat keni pritur një kohë të gjatë. Në planin shëndetësor probleme do keni me stomakun dhe gjymtyrët.

Demi

Tani është koha të përqendroheni në sferën financiare dhe të zgjidhni çështjet që janë ende të pazgjidhura dhe të krijojnë shqetësime. Mund të arrini sukses nëse punoni në fushën e tregtisë, nëse udhëtoni jashtë vendit ose nëse keni kontakte me një person publik. Gjatë javës ju do të jeni të lumtur të kaloni kohë në shtëpi dhe të lexoni libra. Shumë prej jush do të kenë dëshirën për të bërë ndryshime në shtëpi. Kini kujdes që të mos shpenzoni shumë para. Përfaqësuesit e pamartuar të Demit do të fillojnë një flirt që mund të jetë premtues për një dashuri të fortë.

Binjakët

Këtë javë, do të përjetoni momente ankthi dhe do ta mbyllni veten larg të tjerëve. Do të shqetësoheni gjithashtu për çështjet shëndetësore ose profesionale të një personi të afërt me ju. Nga pikëpamja shpirtërore, kjo do të jetë një periudhë e favorshme, nëse keni punë ose aktivitete që lidhen me shkencën, letërsinë, gazetarinë, etj. Nëse keni nevojë për kontakte me zyra ose institucione, angazhimet tuaja do të zhvillohen sipas pritshmërive. Gjatë javës do të merrni mbështetjen e nevojshme nga të afërmit kur të keni nevojë për të. Jini të kujdesshëm me këshilla ose sugjerime nga miqtë që mund t’ju sfidojnë me veprime ose shpenzime të paarsyeshme. Nëse nisni një marrëdhënie të re intime, nuk do të zgjasë shumë. Njohjet e reja me njerëz në distanca të ndryshme nga ju do të vazhdojnë edhe për një periudhë të shkurtër kohore.

Gaforrja

Do ta mbani mend këtë javë për shkak të një ngjarjeje të rëndësishme. Ndoshta më vonë do t’i tregoni të afërmve ose miqve tuaj për këtë. Do t’ju kërkohet të bëni një paralele të asaj që është e nevojshme dhe e panevojshme për ju në dashuri dhe biznes. Kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të merrni të paktën një vendim të rëndësishëm për jetën tuaj në të ardhmen. Të gjitha këto do të varen nga ambicia dhe nismat tuaja, edhe pse ngjarjet specifike do t`ju nxisin edhe juve ta bëni këtë. Nëse është e mundur, mos udhëtoni këtë javë, përveç nëse angazhimeve urgjente që mund të keni. Takimet që do të keni këtë javë do të jenë me njerëz që do t’ju vlerësojnë.

Luani

Këtë javë do ta keni të qartë rrugën tuaj për të ecur përpara. Kini kujdes dhe mos u mashtroni nga kërkesat apo presioni i të afërmve tuaj, pasi kjo do të prishë planet dhe dëshirat tuaja personale. Ditët e tua do të mbushen me një sasi të caktuar tensioni dhe shumë punë. Mos i ndani planet tuaja të rëndësishme me të tjerët dhe përpiquni të veproni pa shumë zhurmë derisa të arrini rezultate konkrete. Gjatë javës do të keni një bisedë interesante me një person që jeton në një vendbanim tjetër. Java do të jetë e favorshme për takime të rëndësishme biznesi. Duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhënien tuaj me njerëzit e Ujorit ose Dashit, jo domosdoshmërisht duke pritur vetëm gjëra të këqija prej tyre. Në një situatë të veçantë, do të duhet të kërkoni ndihmë nga miqtë. Këshilla e një Demi mund të hapë probleme të reja për ju. Gjatë javës, ruhuni nga të ftohtit. Në përgjithësi, shëndeti juaj do të jetë i paqëndrueshëm.

Virgjëresha

Do ta filloni këtë javë me qetësi dhe kjo mund t’ju bëjë të relaksoheni shumë. Një i afërm ose mik do t’ju habisë me një bisedë serioze. Ju mund të gjeni veten të papërgatitur. Kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të jeni të kujdesshëm për atë që ju premtoni. Shumica do të udhëtojnë në fund të javës, për arsye të ndryshme si: pushime, apo për të parë të afërmit që janë larg. Njerëzit me të cilët do të qëndroni do të jenë një shoqëri e mirë dhe e këndshme për ju.

Peshorja

Do të përjetoni disa ngjarje të lumtura. Para jush është një periudhë shumë aktive që premton punë po shumë punë. Biseda dhe ngjarje të rëndësishme po vijnë, sidomos gjatë gjysmës së dytë të javës. Për shkak të rritjes së ngarkesës së punës, do të ishte mirë të mendoni për një pushim të plotë. Shumë prej jush do të ofrohen një punë të re apo një projekt të ri. Kontaktet e reja do t’ju ndihmojnë të menaxhoni çështjet tuaja financiare ose materiale. Njerëzit që punojnë në një institucion shtetëror ose bankë do të gëzohen me lajme të mira. Një takim i pakëndshëm do t’ju bëjë të mendoni për disa nga të njohurit tuaj. Një grua që është mikja juaj do t’ju shkaktojë probleme. Jini të kujdesshëm në jetën tuaj personale. Java ka shumë të ngjarë t`ju përfshijë në një udhëtim të shkurtër dhe të suksesshëm.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit këtë javë, një situatë në vendin tuaj të punës mund t’ju vendosë në qendër të një konflikti, për të cilin ju nuk do të jeni fajtor. Mos u nxitoni për shpjegime derisa të keni dëshminë e nevojshme të pafajësisë tuaj ose derisa vetë ngjarjet të zbulojnë fajtorin e vërtetë. Përkundër këtij mjedisi të tensionuar pune, ju do të keni marrëdhënie të mira me disa kolegë, të cilët do të qëndrojnë besnikë ndaj jush, do t’ju mbështesin, ose do t’ju japin këshilla të mençura. Do të jetë e rëndësishme të kaloni më shumë kohë me familjen tuaj. Disa çështje që lidhen me një fëmijë ose të afërm do të kërkojnë ndërhyrjen tuaj. Problemet e lidhura me udhëtimin do t’ju tregojë se disa nga planet tuaja ende kanë nevojë për kohë për realizim.

Shigjetari

Do të keni shqetësime në lidhje me shëndetin tuaj ose atë të një personi të afërt me ju. Do të zhvilloni një miqësi me një njeri që ka një drejtim të rëndësishëm për ju. Në dashuri, nuk duhet të keni shpresa të veçanta, gjë që nuk do të thotë se do të keni probleme. Do të jeni të kënaqur me lajmet apo një ngjarje nga një distancë e shkurtër në një farë mënyre të lidhur me paratë. Gjatë këtyre shtatë ditëve vështirësitë e punës janë të mundshme dhe duhet t`i përfundoni ato brenda javës. Marrëdhëniet e vështira me fqinjët mund të shkaktojnë probleme familjare të papritura ose kontakte me njerëz nga një institucion shtetëror.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, mos u frikësoni nga hapat e gabuar të javës së kaluar. Kuptoni se punët tuaja financiare janë shumë të paqëndrueshme. Të menduarit të qetë dhe planifikimi i gjërave do t’ju lirojë nga kjo situatë e hutuar. Ju mund t’i besoni plotësisht kolegët ose menaxherët në punën tuaj. Do të jeni me fat këtë javë. Mund të bëni përshtypje të reja, të mira profesionale ose partnerë biznesi, klientë, dhe më tepër. Kujdes nga një përfaqësues i shenjës tuaj zodiakale që do t`ju shkaktojë probleme. Bricjapi do të kërkojë mënyra të lehta por ndoshta të gabuara për të dalë nga një situatë e vështirë.

Ujori

Ditët tuaja do të jenë të zëna me shumë punë dhe përpjekje që do t’ju ndihmojnë për të arritur rezultatet e dëshiruara. Do të jetë e rëndësishme të kërkoni ndihmë dhe mbështetje nga njerëz të besuar. Shmangni ndarjen e planeve tuaja me të gjithë. Gjatë gjysmës së parë të javës diçka e mirë do të ndodhë me ju ose do të merrni lajmet që prisni. Këtë javë, do të jeni subjekt i një ndjeshmërie më të mprehtë që do t’ju mbrojë nga rreziqet dhe t’ju ndihmojë në dashuri. Do të merreni me nevojat tuaja emocionale. Nuk ka nevojë për vetë-sakrifica, ju vetëm duhet të punoni pak më shumë për të arritur gjithçka që kërkoni. Për gratë e Ujorit këto ditë gjithçka që lidhet me familjen dhe jetën intime do të marrë më shumë vlerë. Pa marrë parasysh se çfarë bëni, mendimet tuaja do të drejtohen vetëm në një anë.

Peshqit

Do të jetë e vështirë për ju të falni tradhtinë e besimit të një burri të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Gjatë javës duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhënien tuaj me gratë e lindura nën shenjën e Dashit, Luanit ose Bricjapit. Ju jeni njerëz që e doni rendin dhe vështirë se e toleroni anarkinë rreth jush. Shumë do të duhet të bëjnë një udhëtim ose një takim për të marrë para ose për të zgjidhur një problem financiar. Burrat Peshq duhet të mbrojnë veten nga mashtrimet. Mos lejoni që të huajt të afrohen pranë jush. Jini më të vendosur, sepse çdo hezitim është një minus për profesionalizmin tuaj. Femrat e lindura nën këtë shenjë zodiake do të duhet të injorojnë një intrigë që lidhet me to. Do të ketë një vështirësi të përkohshme në punën tuaj për shkak të veprimeve ose vendimeve të një gruaje. Këtë javë, mos u kënaqni me shpenzimet e tepërta.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...