DOM ARTUR JAKU: MOS E DHUNONI SHIROKËN

Besimtarë të krishterë në Shirokë, kanë festuar festën e Shën Rrokut. Një festë kjo e cila bashkon besimtarë vendas dhe ato të kthyer nga emigracioni. Meshtari dom Artur Jaku nga kisha e Shirokës i drejtoi një thirrje institucioneve për ruajtjen e Shirokës si një zonat më të rëndësishme të qytetit të Shkodrës, duke e cilësuar si zemra e qytetit.

Dom Artur Jaku apeloi besimtarët që të trajtojnë mirë Shirokën, natyrën dhe pasurinë e larmishme që ka ky vend.

Pas meshës në festën e Shën Rrokut, besimtarët e krishterë do të bëhen pjesë e procesionit që zhvillohet pasditen e së mërkurës në malin e Taraboshit dhe lumin Buna.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...