Rikthehet Covid 19/ Gjatë fundjavës u shtruan në spital fëmijë të infektuar

Shumë fëmijë janë prekur nga virozat këto ditë, kryesisht për shkak të konsumimit të ushqimit të papërpunuar.

Ka fluks fëmijësh në spital, ku krahas virozave të shumta, janë konfirmuar raste të fëmijëve të prekur me Covid me temperaturë që i mban 3 ditë.

Zakonisht virusi është marrë nga familjarët, ose nga kontakti i fëmijëve nëpër institucione si kopshte dhe çerdhe, të cilat janë të hapura edhe në këto ditë gushti.

Shefja e shërbimit të sëmundjeve infektive në spitalin pediatrik, Xhorxhina kuli konfirmon se ka pasur edhe raste të fëmijëve të infektuar me Covid të cilët janë shtruar në spital. Janë dy dhoma të vëna në dispozicion por gjatë fundjavës ka pasur raste në rritje.

Ndërkohë, vërehet një kthim të valës së Covidit, por nuk ka vend për alarm. Edhe në vendet e tjera është vënë re një rritje e numrit të të infektuarve, për shkak të turizmit dhe lëvizjeve të shumta.

Horoskopi ditor, ja cfare parshikojne yjet per ju…

DASHI Të dashuruarit do kalojnë një ditë të mbushur me debate. Xhelozia do jetë pika më e dobët e tyre. Beqarët do kenë vetëm mundësi...

Sinan Vllasaliu në telashe, rrezikon të dënohet deri në 5 vjet burg

Këngëtari Kosovar, Sinan Vllasaliu, është akuzuar së fundmi nga ATK-ja (administrata tatimore e kosovës) dhe inspektorët e saj se ka kryer një dëm prej...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Pse? Ermal Fejzullahu anulon dy koncerte në Itali

Ermal Fejzullahu ka anuluar dy koncerte në Itali. Lajmin...

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV",...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka...