KALAJA “ROZAFA” 370 VIZITORË NË DITË

Kalaja “Rozafa” edhe këtë vit vlerësohet si monumenti më I vizituar në Shkodër. Vetëm në muajin korrik, 11 mijë turistë vendas dhe të huaj kanë vizituar dhe janë njohur nga afër me historinë dhe madhështinë e monumentit mijëravjeçar. Këtë të martë, shumë prej vizitorëve ishin emigrantë shqiptarë, të cilët e vizituan kalanë me familjarët e tyre.

Ndërkohë, përgjegjësi I muzeut të kalasë, Ndriçim Mlika thotë se turizmi në Shqipëri është ekonomik dhe se turistët zgjedhin Shqipërinë për shkak se vendet e tyre fqinje kanë rritur standartet e turizmit.

Në 6 muajt e parë të vitit, kalaja “Rozafa” është vizituar nga mbi 66 mijë turistë të huaj, duke njohur një rritje të madhe krahasuar me një vit më parë.

 

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV", Luiz Ejlli, vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes nga mediat, tashmë pasi po përflitet...

Kanalet kulluese dhe përmbytjet/ Në Trush të Bërdicës kanali kullues i papastruar prej vitesh

Në disa njësi administrative të Bashkissë Shkodër është vërejtur se gjatë kohës me reshje nga mospastrimi i kanaleve kulluese përmbytjet kanë qenë të pashmangshme...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Pse? Ermal Fejzullahu anulon dy koncerte në Itali

Ermal Fejzullahu ka anuluar dy koncerte në Itali. Lajmin...

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV",...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka...