Velipojë, deti i trazuar nga dallgët/ Disa pushues zgjedhin të lahen, pavarësisht rrezikut

Reshjet e shiut janë ndërprerë këtë fillim jave. Megjithatë deti ka patur dallgë të forta! Në Velipojë flamuri i kuq ka lajmëruar pushuesit se hyrja në det është e rrezikshme.Por ka patur edhe nga ata pushues të cilët i kanë sfiduar dallgët duke preferuar të lahen pavarësisht rrezikut. Pjesa më e madhe ka preferuar të bëjë një xhiro në pedonalen e Velipojës, ndërsa të tjerë janë larguar duke ndërprerë pushimet.

Fillim java shënoi edhe ulje të temperaturave! Ditët vijuese pritet që temperaturat të rriten deri ne 35 gradë, duke rikthyer pushuesit në bregdet. Lajmi për reshje shiu është pozitiv për bujqësinë në këtë përiudhë, por jo për operatorët turistikë të cilët thonë se rezervimet kanë pësuar ulje drastike në javën e parë të muajit gusht.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...